İngiltere Vizesi ve İngiltere’de Yüksek Lisans


Eklenme Tarihi: 2019-07-12 08:07:21

İngiltere’de yüksek lisans yapmak isteyen Türk vatandaşları İngiltere öğrenci vizesine başvurmalılardır.

İngiltere Vizesi ve İngiltere’de Yüksek Lisans

İngiltere’de yüksek lisans eğitimi alabilmek için, Tier 4 uzun süreli İngiltere öğrenci vizesine başvurmanız gerekir. Puan bazlı olan bu vizede, toplamda 40 puanı tamamlamış olmalısınız. Tier 4 uzun süreli İngiltere öğrenci vizesi başvuru süreci esnasında öğrenciler mülakata alınır, mülakatta genel olarak okulunuzla, konaklamanızla, neden bu eğitimi almak istediğinizle ilgili kolay sorular sorulur. Bu sorulara önceden hazırlanmanızda fayda vardır.

Tier 4 uzun süreli bir öğrenci vizesi olduğundan doğal olarak vize harcı da kısa süreli İngiltere öğrenci vizesine göre daha fazladır. Ancak vize sonucunun çıkma süresi değişmez, Tier 4 uzun süreli İngiltere öğrenci vizesi sonucu da maksimum 15 iş günü içinde belli olur.

İngiltere’de yüksek lisans eğitimi almaya karar vermek ciddi bir karardır, zira bu en az 1 sene İngiltere’de yaşayacağınız anlamına gelir. Bu 1 sene boyunca öğrencilerin İngiltere’de çalışma izni de olur, çoğu öğrenci hem çalışıp hem de okula giderek oldukça yoğun bir şekilde öğrencilik hayatını geçirirler.

İngiltere’de yüksek lisans eğitimi yapmaya karar vermeden önce hangi alanda bu eğitimi yapmak istediğinize karar vermelisiniz, daha sonra okul seçimi yapmalısınız. İngiltere’deki üniversiteler hemen hemen her alanda yüksek lisans eğitimini verirler, ancak bazı üniversiteler bazı bölümlerde isim yapmıştır. İngiltere’deki üniversitelerinden birinden kabul almak için öncelikle lisans diploma not ortalamanıza ve IELTS skorunuza dikkat etmek zorundasınız, zira en öncelikli kabul koşulları bunlardır. Ayrıca tabii ki İngiltere’de yüksek lisans eğitimi boyunca yaşam ve eğitim masraflarınızı karşılayabileceğinizi de kanıtlamanız gerekir, lisans diploma not ortalamasına güvenenler ve İngilizcesi çok iyi olanlar, çeşitli burs başvuruları yapabilirler.

Her kategorideki İngiltere vizesi, vize retlerine itirazlar ve Ankara Antlaşması İngiltere vizesi başvuruları için lütfen her türlü bilgi, öneri ve danışmanlık konusunda iletişime geçiniz.

"İngiltere Vizesi ve İngiltere’de Yüksek Lisans" sayfası 1168 defa okundu