AB Vatandaşı Ailesine İngiltere Vizesi


Eklenme Tarihi: 2019-10-15 19:10:48

Bu vizeBirleşik Krallıkta yaşayan AB vatandaşlarının Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği vatandaşları olmayan ve bu ülkelerde yaşamayan  eş ve 18 yaş altı çocuklarının alabileceği İngiltere vizesidir.

AB Vatandaşı Ailesine İngiltere Vizesi

Birleşik Krallıkta yaşayan ve AB vatandaşı biri Birleşik Krallıkta beraber yaşamak için Birleşik Krallık veya Avrupa vatandaşı olmayan ve bu ülkelerde oturum izni olmayan eşi ve 18 yaş altındaki çocuğu için bu vizeye başvuru yapabilir.

Birleşik Krallıkta yaşayan AB vatandaşlarının İngiltere’de beraber yaşamak için başvuru yapacakları eş ve çocukları için uymaları gereken bazı koşullar vardır :

- Öncelikle İngiltere’de yaşayan AB vatandaşı 18 yaşından büyük olmalı ve ayrıca AB üyesi ve Birleşik Krallık vatandaşı olmayan eşi de 18 yaşından büyük olmalıdır. Çiftin çocuğu için yapılacak başvuruda ise çocuk 18 yaşından küçük olmalıdır. Ayrıca İngiltere vizesi başvurusunda bulunacak çift mutlaka evli olmalıdır.

- AB vatandaşı olan kişi devletten yardım almadan Birleşik Krallıkta kendisiyle yaşayacak bağımlı olan kişilere yani eşi ve çocuğuna bakabilecek maddi yeterliliğe sahip olduğunu kanıtlamak zorundadır. Dolayısıyla bu kişi eğer çalışıyorsa maaş bordrosunu, çalışmıyorsa da sahip olduğu birikimiyle beraber yaşacağı insanlara da bakabileceğini kanıtlamak zorundadır. İngiltere’de yaşayan AB vatandaşının kendisiyle beraber yaşaması için İngiltere Vizesine başvuruda bulunulan eşin de İngiltere’ye gelince çalışma durumu varsa yani ek bir kazanç olacaksa bu durum da göz önünde bulundurulmalıdır. Kısacası İngiltere’ye gelecek olan eş ve çocuklarında maddi imkanları ek olarak destekleyici olabilir.

- Bu vizeye başvurabilmek için aile bireyleri devam eden ve devam edecek olan  ilişkilerini gösterilmelidir çünkü bu vizenin asıl amacı AB veya Birleşik Krallıık vatandaşı olmayan kişilerin İngiltere’de yaşaması değil, bu kişilerin Birleşik Krallıkta olan AB aile üyeleriyle beraber yaşamasını sağlamaktır. Dolayısıyla burda  İngiltere’de aile birleşiminizi sağlamak asıl amaç olduğundan ve aile bireyleri arasındaki iletişim ve ilişki oldukça önemlidir. Ayrıca bu vizeye İngiltere’de yaşayan AB vatandaşı dolayısıyla vize verilir, yani bu kişi İngiltere’den ayrıldığında öbür aile üyeleri de ayrılmalıdır.

- Eğer İngiltere Vizesi alınabilirse 6 aylık bir süre için alınabilecektir. Daha sonra bu vizeyi uzatmak için başvuru yapabilirsiniz. Bu konuyla ilgili firma Londra ofisinden uzman yardım alabilirsiniz.

- Ailenin yaşayacağı evin genişliği, yeterliliği ve uygun olup olmadığı koşulları da başvuruda değerlendirilecektir.

- AB üyesi vatandaşlarının ailesi devlet yardımından İngiltere’de Süresiz Oturum Hakkı alana kadar faydalanamazlar.

- Vize başvuru sonucunuzu maksimum 90 günde alabilirsiniz. Vizeniz reddedildiği takdirde “İtiraz” hakkına sahipsinizdir.

"AB Vatandaşı Ailesine İngiltere Vizesi" sayfası 2948 defa okundu