Göçmen Karşıtı UKIP Partisi Oylarını Yükseltti


Eklenme Tarihi: 2019-10-15 01:26:47

İngiltere vizesi ile Birleşik Krallıkta yaşayan göçmenler de bilirler ki UK IndenpenceParty (Birleşik Krallık Bağımsızlık Partisi) göçmen karşıtı bir siyasi partidir.

Göçmen Karşıtı UKIP Partisi Oylarını Yükseltti

Özellikle İngiltere yerleşim vizesi ile Britanya’da yaşayanların dikkatini çekebilecek UKIP’in lideri NigelFarage’in eski açıklamalarından biri; “Kitlesel göç, İngiltere'yi tanınmaz hale getirdi. İngiltere'nin birçok yerinde artık İngilizce bile duymadığımız yerler var. Bu, çocuklarımız ve torunlarımıza bırakmak istediğimiz türden bir toplum değil.”dir. Bu açıklama net bir şekilde İngiltere’nin göçmen sorununu gözler önüne sermekte.

UKIP’in bu sert olan göçmen görüşlerine katılan kesimler olduğu gibi katılmayan kesimler de var. Her ne kadar oylarını büyük bir farkla arttırmış olsalar dahi hiçbir siyasi parti kimi zaman “ırkçı” sıfatıyla bile nitelendirilebilen UKIP partisi ile koalisyona yanaşmıyor. Sağcı bir parti olan UKIP partisi, aynı zamanda İngiltere’nin de Avrupa Birliği’nden çıkması gerektiği görüşünde. İngiltere vizesi ile Birleşik Krallıkta yaşayanlar da da bilirler ki İngiltere her ne kadar Avrupa Birliği’nde de olsa Shengen vizesine dahil değildir ve para birimleri euro yerine hala sterlindir. UKIP 1 sene önce de BBC projeksiyonuna göre %17’ye yakın oy aldığı tahmin edlişti ki bu Birleşik Krallık gibi iki köklü partinin domine ettiği bir ülkede ciddi bir oy oranıdır. 7 Mayıs 2015 seçimlerinde de oylarını büyük çoğunlukla yükseltmesi İngiltere vizesi ile Birleşik Krallıkta yaşayan göçmenler için de pek sevindirici bir gelişme değil.

Uzmanlar ise UKIP seçmenini üç maddede özetliyor: AB düşmanlığı, kitlesel göçün yarattığı toplumsal ve ekonomik etkilere tepkili ve Westminster siyasetinden hoşnutsuz.

Muhazakar Parti’nin galip gelmesi, İşçi Partisi’nin beklenmedik bir şekilde gerilerde kalması ve UKIP’in bu yükselişi İngiltere vizesi ile Birleşik Krallıkta yaşayanların hayatlarını ne derecede etkileyeceği ise merak konusu.

İngiltere vizesi ile ilgili her konuda İngiltere vizesi başvuru hattını arayarak uzman ve tecrübeli danışmanlardan bilgi alabilirsiniz.

"Göçmen Karşıtı UKIP Partisi Oylarını Yükseltti" sayfası 2165 defa okundu