İngiltere Ankara Antlaşması Aile Vizesi


Eklenme Tarihi: 2019-10-14 12:46:33

Ankara Antlaşması kapsamında serbest meslek sahibi yahut çalışan olarak İngiltere Çalışma Vizesi sahibi kişilerin eşleri ve 18 yaş altı çocukları aile birliğini sağlamak amacıyla İngiltere'de yaşamak üzere yine Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapabilirler.

İngiltere Ankara Antlaşması Aile Vizesi

Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere Yerleşim Vizesi başvuruları için başvuru yapılacak gün itibariyle eşlerin her ikisi de 18 yaşından büyük ve resmi nikahla evli, çocuklar ise mutlaka 18 yaşından küçük olmalıdır.

Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere Yerleşim Vizesi sahibi eş ve çocukların vize süresi Ankara Antlaşması kapsamında serbest meslek sahibi veya çalışan olarak İngiltere Çalışma Vizesi sahibi eşin vize süresi ile sınırlıdır. Ancak İngiltere Yerleşim Vizesi sahibi eş, İngiltere Çalışma Vizesi sahibi eşten bağımsız olarak çalışma hakkına sahiptir. Yani isterse kendi işini kurabileceği gibi isterse bir işyerinde, bir işverenin yanında da çalışabilir. Ayrıca İngiltere Yerleşim Vizesi sahibi çocuklar İngiltere'deki eğitim hizmetlerinden faydalanma hakkına sahip olup tüm aile bireyleri sosyal sağlık hizmetlerinden yararlanma hakkında sahiptir.

Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere Yerleşim Vizesi ve başvuru prosedürü hakkında detaylı bilgi için İngiltere Ankara Antlaşması Bağımlı Vizesi sayfasını inceleyebilir ya da iletişim sayfasından irtibata geçerek uzmanlarla görüşebilirsiniz.

"İngiltere Ankara Antlaşması Aile Vizesi" sayfası 770 defa okundu