İngiltere BBC’yi Gözden Geçiriyor


Eklenme Tarihi: 2019-10-16 02:15:03

İngiltere vizesi sahibi göçmenlerin de bildiği üzere, BBC Britanya gündeminin nabzını tutan bir medya kuruluşudur. 

İngiltere BBC’yi Gözden Geçiriyor

Britanya Yayın Kuruluşu ya da BBC (British Broadcasting Corporation), Birleşik Krallıkta kraliyet beratı altında ve devletin parasal desteğiyle çalışan yayın kuruluşudur. Kuruluşundan 1954'e kadar televizyon, 1972'ye kadar da radyo yayınları alanında tekel konumunu korumuştur. Merkezi de İngiltere vizesi sahibi göçmenlerin en yoğun nüfusla yaşadığı Londra’da bulunur.

İngiltere Kültür Bakanı John Whittingdale, BBC'nin faaliyet alanlarının, yaptığı işlerin içeriğinin ve mali kaynaklarının köklü bir şekilde masaya yatırılacağını söyledi. BakanBBC'nin "herkes için her şeyi yapmaya çalışan" bir yayın kuruluşu olmaya devam edip etmeyeceğine karar verme vaktinin geldiğini söyledi.

İngiltere yerleşim vizesi sahibi göçmenlerin İngiltere’deki hayatları ve hakları ile ilgili de kısıtlamaya gidecek olan Muhafazakar Parti hükümeti, bütçesi televizyon ruhsatlarından oluşan kamu yayıncısı BBC'nin (BBC, gelirini televizyon ve radyo alıcıları için ödenen yıllık ruhsat ücretlerinden sağlar , reklam yapmaz ya da finansmanı başkalarınca karşılanmış programları yayınlayamaz)gereğinden fazla büyüdüğünü düşünüyor ve her alanda ticari televizyonların zaten yaptığı türden popüler programlara yönelmek yerine, "kamu yararı daha açık", "daha farklı" alanlara ve içeriğe odaklanması gerektiğinde ısrar ediyor.

İngiltere vizesine başvuracak olan adayların da Britanya gündemini takip etmesini sağlayan BBC ile ilgili bu eleştirel yorumlarla beraber, BBC kurumu halkın da ne istediğinin çok önemli olduğunu ve bu konuya asıl halkın karar vermesi gerektiğini söylüyor.

Her çeşit İngiltere vizesive İngiltere ile ilgili her konuda profesyonel danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarla iletişime geçiniz.

"İngiltere BBC’yi Gözden Geçiriyor" sayfası 2309 defa okundu