İngiltere Öğrenci Vizesi


Eklenme Tarihi: 2019-10-16 06:38:59

İngiltere'ye bir eğitim kurumunda eğitim almak amacıyla yapılacak seyahatler için Öğrenciler için İngiltere Vizesi türlerine başvurulması gerekmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi

Öğrenciler için İngiltere Vizesi İngiltere'de bulunulacak süre ve eğitimin çeşidine göre İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi ve İngiltere Öğrenci Adayları Ziyaret Vizesi olacak biçimde 4  alt kategorilere ayrılmaktadır.

Herhangi bir eğitim kurumunda, herhangi bir eğitim almak amacıyla 6 aydan kısa süreli İngiltere'de bulunacak kişilerin Öğrenciler için İngiltere Ziyaret Vizesi başvurusu yapması gerekirken, 6 aydan uzun sürecek eğitimler için Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusu yapılmalıdır. Bunun yanı sıra İngiltere'de yalnızca dil eğitimi almak üzere 6-11 ay arası bulunmak isteyen kişiler İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi'ne başvurabilirler.

İngiltere'de eğitim alacağı kurumu henüz belirlememiş veya kayıt öncesi sınava girmesi gereken kişilerin başvurması gereken İngiltere Vizesi türü ise Öğrenci Adayları için İngiltere Ziyaretçi Vizesi'dir.

Öğrenci Adayları için İngiltere Ziyaret Vizesi ile İngiltere'ye gitmiş kişiler okul kaydını yapsalar dahi İngiltere'de eğitim almaya başlayamazlar. Bu durumda bulunan kişilerin Türkiye'ye dönerek amaçlarına uygun İngiltere Öğrenci Vizesi türüne başvuru yapmaları gerekmektedir.

Öğrenciler için İngiltere Vizesi türleri ve başvuru prosedürü hakkında detaylı bilgi için Öğrenciler için İngiltere Vizesi sayfasını inceleyebilir ya da iletişim sayfasından irtibata geçerek uzmanlarla görüşebilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi" sayfası 804 defa okundu