İngiltere Öğrenci Vizesi Başvuruları


Eklenme Tarihi: 2019-10-16 07:12:38

İngiltere'de bir eğitim almak isteyen kişilerin başvurması gereken İngiltere Vizesi türü İngiltere Öğrenci Vizesi'dir. 

İngiltere Öğrenci Vizesi Başvuruları

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri İngiltere'de alınacak eğitimin türü ve süresine göre altkategorilere ayrılmaktadır. Bu alt kategoriler İngiltere Öğrenci Ziyaret Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaret Vizesi, Tier-4 Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi ve İngiltere Öğrenci Adayları Ziyaret Vizesi'dir.

İngiltere Öğrenci Ziyaret Vizesi; İngiltere'de 6 aydan kısa süreli bir eğitim faaliyeti için bulunmayı amaçlayan kişilerin başvurması gereken İngiltere Öğrenci Vizesi türüdür. Özel bir eğitim faaliyeti gerektirmez. Yaz, kış okulları, dil eğitimi, mesleki eğitim kursları gibi 6 aydan kısa sürecek eğitimler için İngiltere Öğrenci Ziyaret Vizesi'ne başvurulmalıdır.

İngiltere'de üniversite veya master gibi uzun süreli eğitimler için İngiltere Öğrenci Ziyaret Vizesi'ne başvurulamaz. İngiltere Öğrenci Ziyaret Vizesi ile İngiltere'ye geldikten sonra daha uzun sürecek bir eğitime başlamak isteyen kişiler, kayıt yaptırıp eğitim almaya başlayabilirler. Ancak İngiltere Öğrenci Ziyaret Vizesi'nin süresi dolmadan Türkiye'ye dönerek Tier 4 - İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi başvurusu yapmalıdırlar.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaret Vizesi; İngiltere'de 6-11 ay arası süreyle dil eğitimi almayı amaçlayan kişilerin başvurması gereken İngiltere Öğrenci Vizesi türüdür. Lise, üniversite, master, doktora veya yaz ve kış okulları, mesleki eğitimlere katılmak amaçlanıyorsa İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaret Vizesine başvurulamaz.

İngiltere Öğrenci Ziyaret Vizesi ile İngiltere'ye giriş yapıldıktan sonra İngiltere Vizesi süresini uzatmak amacıyla İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaret Vizesi'ne başvurmak mümkün değildir. İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaret Vizesi başlı başına ayrı bir İngiltere Vizesi türü olup yalnızca Türkiye'den yapılan başvurulara açıktır.

Tier 4 - İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi; İngiltere'de lise, üniversite, master, doktora, dil eğitimi ya da mesleki eğitimler gibi tüm eğitim türlerini kapsayan İngiltere Öğrenci Vizesi türüdür. İngiltere'de 6 aydan uzun süre eğitim almak isteyen kişilerin Tier 4 - İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi başvurusu yapması gerekmektedir.

Tier-4 İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi başvurularında asgari dil şartı vardır. Başvuru sahibinin en az B1 seviyesinde İngilizce bilmesi ve bunu belgeleyebilmesi gereklidir. Uluslararası sınav sonuçları İngiliz Konsolosluğu tarafından kabul edilmekte olup özel kurslardan alınan sertifikalar ve sınav sonuçları geçerli değildir.

İngiltere Öğrenci Adayları Ziyaret Vizesi; İngiltere'de eğitim almak istediği kurumun sınavına katılması gereken yahut okulunu henüz belirleyememiş kişilerin okul araştırması için İngiltere'ye gitmek istemeler halinde başvurmaları gereken İngiltere Vizesi türüdür.

İngiltere Öğrenci Adayları Ziyaret Vizesi ile İngiltere'ye giden kişiler okula kayıt yaptırabilir ancak eğitim almaya başlayamazlar. İngiltere'de eğitim alabilmek için daha önce bahsettiğimiz İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinden birisi gereklidir. Dolayısıyla Türkiye'ye dönerek ilgili İngiltere Öğrenci Vizesi türüne başvuru yapmaları gerekmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizeleri hakkında detaylı bilgi için İngiltere Öğrenci Vizeleri sayfasını ziyaret edebilir veya iletişim detayları aracılığıyla firmayla irtibata geçebilir uzmanlarla görüşebilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Başvuruları" sayfası 4069 defa okundu