İngiltere Vizesi Reddine İtiraz Davaları


Eklenme Tarihi: 2019-10-12 19:09:13

İngiltere vize başvurunuz reddedildiyse bazı vize türleri için itiraz etme hakkınız vardır. Mağduriyetinizi doğru ifade ettiğiniz sürece kazanma ihtimaliniz vardır.

İngiltere Vizesi Reddine İtiraz Davaları

İtiraz edebileceğiniz kararlar şunlardır : Birleşik Krallığa girme izni verilmemesi, Birleşik Krallığa vize talebinin reddi, sürekli ikametin iptali, kişinin geri gönderilme kararı, kişinin sınır dışı kararı,  Birleşik Krallıkta aynı veya farklı kategoride vizesini uzatmak isteyenler (başvuru vize bitmeden 1 ay önce yapılmalıdır) ve başvuru sahibi Birleşik Krallık sınırları içinde değilse ve kendisine izini verildiği halde giriş yaparken izin verilmiyorsa gibi durumlarda da itiraz edilebilir. BK dışından yapılan yerleşim, aile üyeleri, diğer bağımlılar, Avrupa Ekonomik Alanı aile ruhsatı başvurusu ve İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvuru sahipleri ve aile üyeleri başvurularında olan ret kararında itiraz hakkı vardır. Sınırlı itiraz hakları ise İngiltere ziyaretçi vizesi başvuruları ve puan tabanlı sisteme dayalı olan vizelerde geçerlidir bu durumlarda ırk- ayrımcılık sebebi ve insan haklarına aykırı olması gerekçelerini göstererek yeniden itiraz edebilirsiniz.

İtiraz hakkı hiç bulunmayan vize ret kararlarında ise izlenebilecek yol; "Yeniden Değerlendirme" dir. İtiraz hakkını daha ayrıntılı ve daha güçlü açıklayarak, itiraza konuları yeni başvuruya eklenerek ve reddin sebepleri de ortadan kaldırılarak tekrar vize almayı sağlayabilecek bu yöntem itiraz hakkı olmayan başvurular için tek çözümdür. Kısacası İngiltere ziyaretçi vizesi, İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi, uzatılmış öğrenci ziyaretçi ret kararlarında itiraz hakkı olmadığından tekrar başvurmak istiyorsanız Yeniden Değerlendirme yapılması ve İnsan Haklarına aykırı ve ırkçı yaklaşımı öne sürmeniz gerekiyor.

Tier 1, Tier 2, Tier 4 ve Tier 5 vizeleri için de idari itiraz hakkı bulunuyor.İdari itiraz hakkı sadece vize memuru tarafından yapılan hatalarda geçerlidir. Mesela bu vizeler puan sistemli vizeler olduğundan vize memuru yanlış hesaplama yapmış ve ret kararı vermiş olabilir böylece size de itiraz etme hakkı doğar. ECAA Ankara Antlaşması, yerleşim, AB vatandaşı bağımlılarında da itiraz hakkı bulunuyor.

İngiltere Vizesi reddine itiraz davaları olumlu ve olumsuz olmak üzere ikiye ayrılır. Olumlu itiraz davalarında Birleşik Krallık dışındaysanız ve ilk kademe Mahkeme kararı itirazınız olumlu olursa Konsolosluk kaybetmiş oluyor ve 28 gün içersinde tekrar dava açabiliyor. Birleşik Krallık içindeyseniz de karşı taraf 14 gün içinde dava açabiliyor. Olumsuz itiraz davalarında ise itirazınız ilk kademe Mahkeme'si tarafından olumsuz sonuçlanırsa Konsolosluğa karşı kaybetmiş oluyorsunuz ve Birleşik Krallık dışındaysanız 56 gün içinde, Birleşik Krallık içindeyseniz de 7 gün içinde  Üst Mahkeme'de tekrar itiraz davasında bulunabiliyorsunuz.

İngiltere vizesi reddine itiraz davaları hakkında detaylı bilgi ve uzman danışmanlık için İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı kullanarak irtibata geçebilir, İngiltere'de yetkililer görüşebilirsiniz.

"İngiltere Vizesi Reddine İtiraz Davaları" sayfası 2796 defa okundu