İngiltere Ziyaret Vizesi Başvuruları


Eklenme Tarihi: 2019-10-15 00:02:11

6 aydan kısa tüm İngiltere seyahatleri için başvurulması gereken İngiltere Vizesi türü İngiltere Ziyaret Vizesi'dir. 6 ay veya 1-2-5-10 yıl olarak alınabilen İngiltere Ziyaret Vizesi ile İngiltere'de her 12 aylık periyot için maksimum 6 ay kalınabilmektedir.  

İngiltere Ziyaret Vizesi Başvuruları

İngiltere Ziyaret Vizesi'nin İngiltere'ye gidiş amacına göre değişkenlik gösteren alt kategorileri bulunmaktadır. Gidiş amacına uygun İngiltere Ziyaret Vizesi türüne başvurmak İngiltere Vizesi başvurusunun olumlu sonuçlanması açısından oldukça önemlidir. Örneğin; eğer kişi İngiltere'de yaz boyunca devam edecek bir dil okulunda eğitim almayı planlıyorsa başvurması gereken İngiltere Ziyaret Vizesi türü İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi'dir.

İngiltere Ziyaret Vizesi hakkında genel bilgiler bu başlık altında aktarılmakta olup daha detaylı bilgi için İngiltere Ziyaretçi Vizeleri başlığını inceleyebilir yada bizimle irtibata geçerek uzmanlarla görüşebilirsiniz.

İngiltere Ziyaret Vizesi başvuru prosedürünün başlatılması için öncelikle vize türü belirlenmelidir. Ardından İngiltere'ye seyahat sebebi olan kişi veya kurumdan davetiye alınmalıdır. Davetiye hakkında bilgi için İngiltere Vizesi - Davetiye sayfasını inceleyebilirsiniz. Davetiyenin temin edilmesinin akabinde konaklama ve bilet rezervasyonları yapılmalıdır. Bunun yanısıra İngiltere'ye yapılacak seyahat süresince gerekli tüm masrafları karşılayabilecek maddi birikim sahibi olunduğu gösterilebilmelidir.

İngiltere Ziyaret Vizesi başvuruları için hazırlanmış resmi bir evrak listesi bulunmamaktadır. Her bir İngiltere Ziyaret Vizesi türü için gerekli belgeler değişkenlik göstermektedir.  Bu sebeple uzmanları tarafından başvuru türüne özel hazırlanmış evrak listesindeki belgelerin tamamlanmasının ardından bu belgeler firma tarafınca incelenecek ve başvuru sahibinin şartları göz önüne alınarak gerekirse başvuruyu destekleyecek ek belgeler istenecektir.

İngiltere Ziyaret Vizesi başvurusu için gerekli belgelerin hazırlanmasının akabinde firma tarafınca çevirileri yapılacak ve gerekli açıklamalar ile notlar eklenerek dosyaya son hali verilecektir. İngiltere Ziyaret Vizesi başvurusundaki bir sonraki adım ise randevu alınması ve başvuru sahibinin belirlenen gün ve saatte biyometrik taramadan geçmek üzere başvuru merkezinde bulunması ve evraklarını teslim ederek başvuru sürecini tamamlamasıdır.

Başvurunun sonuçlanması 15 iş gününü (yaklaşık 3 hafta) bulabilmektedir ancak daha kısa sürede de sonuçlar çıkabilmektedir. İngiltere Ziyaret Vizesi başvuru dosyasının takibi ve teslimi yine firma tarafınca yapılmaktadır.

İngiltere Ziyaret Vizesi ile ilgili detaylı bilgi için İngiltere Ziyaretçi Vizeleri sayfasını ziyaret edebilir veya iletişim detayları aracılığıyla firmayla irtibata geçerek uzmanlarla görüşebilirsiniz.

"İngiltere Ziyaret Vizesi Başvuruları" sayfası 1963 defa okundu