İngiltere Ziyaretçi Vizesi


Eklenme Tarihi: 2019-10-16 11:10:40

Ziyaretçiler için İngiltere Vizesi türleri İngiltere'de 6 aydan daha az bir süre için bulunmayı planlayan kişileri kapsayan İngiltere Vizesi türleridir. 

İngiltere Ziyaretçi Vizesi

6 aylık veya 1-2-5-10 yıllık olarak başvurulabilen İngiltere Ziyaret Vizesi türleri ile İngiltere'de her bir 12 ay içerisinde maximum kalınabilecek süre 6 aydır. Bu sürenin aşılması İngiltere Vizesi ihlaline girer.  

Ziyaretçiler için İngiltere Vizesi türleri İngiltere'yi ziyaret amacına göre kategorilere ayrılmaktadır. İngiltere'ye yapılacak turistik seyahatler için İngiltere Genel Ziyaret Vizesi başvurusu yapılması gerekirken 6 aydan kısa süreli eğitim almak amacıya gerçekleştirilecek İngiltere seyahatleri için İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapılmalıdır.

Ziyaretçiler için İngiltere Vizesi türleri ve başvuru prosedürü hakkında genel bilgiler aşağıda verilmektedir. Unutulmamalıdır ki burada verilen bilgiler genel bilgiler olup tüm İngiltere Ziyaret Vizesi başvuruları için geçerlidir. Bununla beraber İngiltere'ye gidiş amacına uygun İngiltere Ziyaret Vizesi alt kategori sayfasındaki bilgiler de incelenerek başvuru dosyası hazırlanmalıdır. Ziyaretçiler için İngiltere Vizesi türleri hakkında detaylı bilgi için İngiltere Ziyaretçi Vizesi sayfasını inceleyebilir ya da iletişim sayfasından firmayla irtibata geçerek uzmanlarla görüşebilirsiniz.

Ziyaretçiler için İngiltere Vizesi başvurularında ilk olarak İngiltere'ye seyahat amacı belirlenmelidir. İngiltere'ye seyahat amacına göre ziyaret edilecek kişi veya kurumdan davetiye alınmalıdır. İngiltere Vizesi - Davetiye sayfasından davetiye ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Ziyaretçiler için İngiltere Vizesi başvurularında bir sonraki aşama konaklama ve seyahat rezervasyonlarıdır. Bunun yanı sıra İngiltere'de bulunulacak süreçte ortaya çıkacak tüm harcamaların karşılanabileceği ve herhangi bir sosyal yardıma ihtiyaç duyulmayacağını garanti edecek miktarda maddi birikimin varlığı gösterilmelidir.  

Ziyaretçiler için İngiltere Vizesi başvuruları başvuru sahibinin durumuna ve İngiltere'ye seyahat amacına göre farklılık gösteren başvurulardır. Bu anlamda her bir İngiltere Ziyaret Vizesi başvuru kendi içerisinde özel şartlara sahip olup her bir dosya özgün olarak hazırlanmaktadır. Bu amaçla burada ve alt sayfalarda belirtilen belgelere ek olarak başvuru sahibinin imkanları uzmanları tarafından değerlendirilerek dosyayı kuvvetlendirecek evraklar istenecektir.

Dökümanların tamamlanmasının ardından Ziyaretçiler için İngiltere Vizesi başvuru dosyası için tercümeler ve ihtiyaç duyulan notlar ile açıklamalar eklenecek, başvuru formu da doldurularak dosya başvuruya hazır hale getirilecektir. Bunu takiben başvuru sahibi ile iletişime geçilerek uygun gün ve saatte İngiltere Vizesi başvuru merkezinden randevu alınacak ve başvuru sahibi biyometrik taramadan geçmek amacıyla başvuru merkezine davet edilecektir.  Başvuru sahibinin ayarlanan gün ve saatte İngiltere Vizesi başvuru merkezinde şahsen bulunarak biyometrik taramadan geçmesi ve başvurusunu tamamlaması gerekmektedir.

Başvuru merkezine gelinerek biyometrik taramadan geçilmesini takiben Ziyaretçiler için İngiltere Vizesi başvuruları 15 iş günü (yaklaşık 3 hafta) içerisinde sonuçlanmakta olup dosyanın takibi ve teslimini yine uzmanları yapmaktadır.

Ziyaretçiler için İngiltere Vizesi türleri ve başvuru prosedürü hakkında detaylı bilgi için İngiltere Ziyaretçi Vizesi sayfasını ziyaret edebilir ya da iletişim sayfasından firmayla irtibata geçebilirsiniz.

"İngiltere Ziyaretçi Vizesi " sayfası 848 defa okundu