" />

İngiltere’de Evlenmek


Eklenme Tarihi: 2019-10-16 04:19:49

Düğünü için farklılık arayan kişilerin tercihlerinde ilk sıralarda bulunan "İngiltere'de Evlenmek" hayalini gerçekleştirmek için İngiltere evlilik ziyareti vizesi başvusu yaparak Birleşik Krallık'ta evlenebilirsiniz.

İngiltere’de Evlenmek

Yurt dışında evlenme birçok çift tarafından gerçekleştiriliyor.  Genel olarak tercih edilen şehirler Roma veya Paris. Ancak İngiltere özellikle de Londra tarihi ve mistik yapısı ile düğün yapmak için farklı bir alternatif.

Partnerinizle İngiltere vizesi alarak, Birleşik Krallıkta evlenebilirsiniz. Ancak unutmayın ki amacınız sadece İngiltere evlenip kısa süreli de bir balayı gerçekleştirmekse, yani 6 aydan az bir vakit geçirilecekse İngiltere turist vizesi değil İngiltere evlilik ziyareti vizesi almanız daha uygun ve amacınıza yönelik olacaktır. Düğün ve balayı zamanı bittikten sonra ise, ülkenize geri dönüş yapmanız gerekmektedir.

Genelde yaz aylarında gerçekleştirilen düğünlerde İngiltere’nin genel olarak yağmurlu havasından dolayı daha çok kapalı mekanlar tercih edilir.Bir tek fotoğraflar için dışarıya, görkemli bahçelere çıkılır. Tarihi mimari yapısı ve eski yıllardan kalma atmosferi ile Birleşik Krallıkta da çok güzel düğün fotoğrafları çektirmek mümkündür.

Unutmayın ki İngiltere evlilik ziyareti vizesini almadan önce gerek pasta seçiminiz, gerek mekan seçiminiz için aylar önceden her şeyi organize etmiş olmanız gerekmektedir. Mekan seçimlerinde tarihi özellikler, iç ve dış mimari ve saray çağrışımı yapan bir çok seçenekle karşılaşabilirsiniz.

Ayrıca bilmelisiniz ki; Türkiye’nin Londra Başkonsolosluğu’nda nikah kıyılmıyor. Ülkenin tüm illerinde devlet tarafından resmi nikah kıymak için belirlenmiş özel mekanlar (venue’ler) bulunuyor. Bunların arasında ünlü oteller de var, şatolar ve eski malikaneler de. Önce hangi bölgede hangi ilde evleneceğinize karar vermelisiniz. Sonrada o bölgenin belediyesine bağlı kayıt ofisine evlilik beyanında bulunmalısınız. Evleneceğiniz kişiyle birlikte şahsen yapacağınız bu beyanın ardından hazırlıklara başlayabilirsiniz. Londra ile sınırlı kalmak zorunda değilsiniz.

En çok tavsiye edilen yerlerden biri olarak East Midlands bölgesi gösterilebilir.Tarihi filmlerde izlediğiniz soylu ailelerin yaz tatillerini geçirmek üzere gittikleri, günümüzde turistik amaçlı kullanılan İngiltere turist vizesi sahibi ziyaretçilerinin gezdiği malikanelerin yer aldığı yeşil alanlarla çevrili, düğün fotoğraflarınız için dünyanın başka coğrafyalarında kolay kolay rastlayamayacağınız bir fonu vardır.  East Midlands aralarında Nottingham, Derby, Leicester gibi şehirlerin bulunduğu, Londra’ya trenle ortalama iki saat uzaklıkta,  ünlü Cavendish ailesine ev sahipliği yapan, doğal güzelliği ile dünyanın sayılı “countryside” ları arasında yer alan Peak District’i de içeren İngiltere’nin orta bölgesidir.

Düğün mevsimi İngiltere’de de en az Türkiye’deki kadar yoğun geçer. Düğüne katılacak misafirlerin kalacağı otellerdeki rezervasyonlar için de hızlı davranmakta fayda vardır.

Kısa dönemli İngiltere vizesi türleri de dahil olmak üzere diğer her çeşit İngiltere vizesi başvuruları için lütfen İngiltere vizesi başvuru hattını arayarak uzman ve tecrübeli danışmanlarla irtibata geçerek profesyonel destek alınız.

"İngiltere’de Evlenmek" sayfası 3678 defa okundu