İngiltere’de Şehirlerarası Seyahat


Eklenme Tarihi: 2019-10-16 01:09:15

İngiltere vizesi ile Londra’yı ziyaret edenler başka şehirlere de gidebilmek için şehirlerarası seyahat seçeneklerini gözden geçirmeliler.

İngiltere’de Şehirlerarası Seyahat

İngiltere’de tren servisi Batı Avrupa ülkelerine kıyasla daha pahalı ve çeşitli bilet seçenekleriyle oldukça karışıktır. Ancak uzun mesafe yol kat edecek İngiltere turist vizesisahipleri çok daha hızlı ve konforlu olan trenleri tercih edebilirler.

Trenler iki ana kategoride toplanırlar : Intercity ve Regional tren servisleri büyük şehirlerde banliyö trenleri gibi servis vermektedirler. Bunların yanı sıra havaalanlarına hızlı servis veren özel tren servisleri de vardır.

İngiltere turist vizesi ile İngiltere’nin belli başlı şehirlerini gezip görmek isteyen turistler Intercity trenlerini tercih edebilirler çünkü bu trenler İngiltere’nin tüm büyük şehirlerine servis vermektedirler. Bunlar hızlı trenler olup durdukları istasyonlar sınırlıdır ve genellikle yiyecek-içecek servisi bulunmaktadır. Biletler hemen seyahate çıkmadan önce alınabilse de İngiltere turist vizesi sahiplerine önerimiz biletleri önceden daha ucuza almaları yönündedir. Intercity servisi genellikle Noel ya da Paskalya tatili döneminde ve Cuma günleri çok yoğun olmaktadır ve biletleri önceden almanız önemlidir.

İngiltere turist vizesiyle Birleşik Krallığa gelmiş turistlerin diğer tercih edebileceği Regional trenleri ise genellikle büyük şehirler arasında servis verirler ve daha fazla istasyonda dururlar. Biletler seyahat etmeden hemen önce alınır ve daha önceden alma şansınız yoktur. İngiltere vizesi sahibi turistler bilmeli ki bu trenler de mesai başlama ve bitiş saatlerinde çok yoğundur.

İngiltere’de özellikle belirli bölgelere servis veren çok sayıda yerel otobüs şirketleri olsa da ülkenin her yerine servis veren şirket sayısı sınırlıdır.

Genelde otobüsle yolculuk daha ekonomik olmasına rağmen seyahat süresi tren servisine göre daha uzundur. Genelde yiyecek ve içecek servisi bulunmayan otobüslerde eğer yolculuk süresi uzunsa ara verilebiliyor. Ayrıca İngiltere otobüslerinde host veya hostes de bulunmamaktadır.

National Express İngiltere turist vizesi sahibi turistlerin gerek ucuzluğu gerek bilinirliği ile çok kullanılan İngiltere’nin en büyük otobüs şirketidir. Biletler National Express otobüs terminallerinden veya acentelerden ayırtılabilir.

İngiltere’de şehirler arası uçak biletleri oldukça pahalı iken ucuz hava yollarının geçtiğimiz yıllarda fiyatları düşürmesiyle şu anda Intercity tren bileti fiyatlarıyla rekabet halindedir. İngiltere turist vizesi sahipleri unutmamalı ki havaalanından şehir merkezine, şehir merkezinden havaalanına ulaşım bedeli ve havaalanında harcanılan zaman göz önüne alınırsa, çoğu kez harcamadan ve zamandan elde edilecek kar çok azdır. 

İngiltere turist vizesi de dahil olmak üzere her çeşit İngiltere vizesi için lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı arayarak uzman ve tecrübeli danışmanlarla iletişime geçiniz.

"İngiltere’de Şehirlerarası Seyahat" sayfası 2870 defa okundu