İngiltere'den Sınır Dışı Edilme


Eklenme Tarihi: 2019-10-14 04:35:24

İngiltere vizeniz bittiyse ve bittiği halde uzatmak için başvuru yapmadıysanız Dışişleri Bakanlığı'ndan gönderilme bildirimi alabilirsiniz.

İngiltere'den Sınır Dışı Edilme

Ayrıca diyelim ki İngiltere öğrenci vizesiyle İngiltere'de bulunuyorsunuz ve okula gitmeyip sınavları da geçemiyorsunuz. Okula 10 gün gitmediğiniz ve sınavlarınızdan da kaldığınız takdirde önce okuldan bir uyarı maili alırsanız. Eğer okul sizi eğitim programından çıkarırsa bunu İngiltere Vize Göçmenlik Servisi'ne (UK Visa Immigration Service) bildirir ve sizden belli bir süre içersinde ülkeyi terk etmeniz talebinde bulunur. Dolayısıyla okulunuza gerekli özeni göstermediğinizde yasal bir İngiltere Öğrenci Vizesi'ne sahip olsanız da Britanya'da bulunmaktan da men edilebilirsiniz.

İngiltere'den sınır dışı edildiğinizde hakkınızda tutuklama kararı da çıkartılabilir. Ama bu demek değildir ki her sınır dışı edilen tutuklanacaktır. Örneğin vize sürenizi aşarak İngiltere'yi terk ediyorsunuz, yasalara aykırı davranmış olduğunuz için sınır dışı edilebilirsiniz ama bu kesinlikle tutuklanacaksınız anlamına gelmez. Eğer hakkınızda ülkeyi terk etme ve tutuklama kararı çıkartılırsa bu "Sınır Dışı Bildirimi" denilen evrakta bulunur. Sınır dışı kararı olan birinin mevcut İngiltere vizesi iptal olur ve bildirimde bu karar ne kadar sürerse o kadar Birleşik Krallığa giriş yapamazsınız. İngiltere'den sınır dışı kararı almış olmanız daha sonra Avrupa ülkelerine giriş yaparken vize memurları öğrenmek isteyeceği için problem çıkartabilir.

İngiltere'den sınır dışı edilme sebepleri ve kararları hakkında bilgi almak, ayrıca İngiltere vizesi başvuru prosedürlerini öğrenmek için İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı kullanarak irtibata geçebilir, uzmanlarla görüşebilirsiniz.

"İngiltere'den Sınır Dışı Edilme" sayfası 2128 defa okundu