Londra Bölgelerinde Nüfus Yoğunlukları


Eklenme Tarihi: 2019-10-15 21:12:05

Bilindiği gibi İngiltere’nin başkenti Londra İngiltere turist vizesi sahibi ziyaretçilerin çok akınına uğradığı dünyanın en turistik şehirlerinden biridir.

Londra Bölgelerinde Nüfus Yoğunlukları

Çeşitli İngiltere vizesi türleri ile İngiltere’de en çok göçmenlerin bulunduğu şehir Londra büyük bir şehirdir ve içinde birçok bölge vardır. Londra’dagideceğiniz adresi bulmanın pratik yolu adresteki posta koduna ve cadde ismine bakmaktır. Örneğin N Kuzey, NW Kuzeydoğu demektir.

Özellikle uzun dönemli İngiltere vizesi sahiplerinin en çok ikamet ettiği bölge olan Kuzey Londra’da en popüler bölgeler Angel ve Islington, birçok bar ve restoran seçeneği sunar. Öğrenciler genelde merkezden biraz daha uzakta olan Wood Green civarında makul konaklamalar bulurlar.

Londra’nın Kuzeybatısında ise Camden Town vardır. Genelde öğrencilerin favorisi olan  Camden Town, şehrin şirin ve kültürel zenginliğe sahip bir bölgesidir. Burada her çeşit modayı, son moda mağaza, çarşı, bar, kafe, pub ve kulüpleri bulursunuz. İngiltere turist vizesi sahiplerinin en yoğun bölgeler de aynı zamanda buralardır.

Londra’nın merkez Batısında ise Tiyatrolar, sinemalar, restorantlar, mağazalar, çarşılar, barlar ve sokak eğlenceleri için insanlar West End ve Covent Garden’a akın ederler. Bloomsburynin  köklü edebi  ve akademik yanları vardır ve British Museum ve London Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Holborn 15. Yüzyıldan beri Londra’nın bilinen merkezidir.

Londra’nın merkez doğu bölgesini tanımlayacak olursak; öncelikle bilinmeli ki Londra şehri 1666’da Büyük Yangın’ın başladığı yer ve ilk Romalılar’ın sömürge bölgesidir. Merkez doğu şimdi ibankacılık ve finans açısından önemli bir bölge ancak savaşlarda kullanılan bombaların verdiği hasarlar nedeniyle otelleri, restoranları, şarap barları ve iş yerleriyle neredeyse  tamamen yeni görünümlüdür.  Tek de olsa St. Paul Katedrali gibi istisnalar vardır.

Doğu Londralılar ülkesi olarak bilinen Londra’nın Doğusu, Hoxton ve Liverpool St. civarından başlar.  Yeni yeni gelişen sanatsal aktivitelere ve ilgi çekici çarşılara ev sahipliği yapar.

Brick Lane, Londra’daki Bangladeş halkının kalbidir ve burada birçok etnik çarşılar ile restoranlar bulabilirsiniz. Ayrıca doğu, büyük oranla oturmaya elverişlidir ve öğrenciler için bütçeye uygun konaklamalar sunar. Londra’nın finans ve ticaret merkezidir. Nehrin aşağısında ise Londra’nın finans ve ticaret merkezi olan Docklands and Canary Wharf bulunur.

Londra’nın Güneydoğusu ise Greenwich demektir. Greenwich,  Güneydoğunun güçlü bir denizcilik kültür ve geleneğine sahip, son zamanlarda yeniden canlanan bir bölgedir. Royal Gözlem Evi’nin ve Ulusal Denizcilik Müzesi’nin bulunduğu Meridyen Hattı’na ev sahipliği yapmaktadır.

Ve son olarak Londra’nın Güneybatısında olan Trafalgar Square’ dan sadece 5 dakika yürüyerek Whitehall ve Westminster’ı ulaşabilirsiniz. Downing Caddesindeki Parlemento Binası, Big Ben, Westminster Manastırı ve Başkanlık Binası birbirine yürüyüş mesafesi kadar yakındır.

Her tip İngiltere vizesi için uzman ve tecrübeli danışmanlar eşliğinde profesyonel hizmet almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden iletişime geçiniz.

"Londra Bölgelerinde Nüfus Yoğunlukları" sayfası 2815 defa okundu