Londra Kütüphaneleri


Eklenme Tarihi: 2019-10-14 21:42:57

İngiltere vizesi ile Londra’ya eğitim almaya gelenler çok şanslı çünkü Londra kütüphane bakımından çok zengin bir şehir.

Londra Kütüphaneleri

İngiltere öğrenci vizesi ile Londra’ya gelenler bilmelidir kiLondra’da yaklaşık 1000 adet uzmanlık, akademik ve halk kütüphanesi vardır, bu nedenle çalışma kaynakları ararken bir problemle karşılaşmazsınız. Bunların çoğunu Londra Kütüphanelerinin web sitesinde bulabilirsiniz.

Londra’daki halk kütüphaneleri; yerel halktan olan herkese açıktır. Genelde, çok çeşitli akademik kitap çeşitliliği bulunmaz; fakat çok sayıda kaynak kitap vardır. Çoğu zaman ulusal ve yerel gazeteleri (ve eski sayılarını) saklarlar ve sessiz bir okuma salonları vardır. Bunun yanında CD, Video ve DVD seçeneği sunar ve bazılarında internet erişimi bulunur. Akademik kütüphaneler ise çeşitli üniversitelerle ve Londra’daki diğer akademik kuruluşlarla bağlantılıdır. Eğer herhangi bir koleje kayıtlıysanız muhtemelen diğer akademik kütüphanelerdeki kitapları ödünç alabilir veya en azından kaynak olarak kullanabilirsiniz. Özellikle, Londra Üniversitesi, Senate House Kütüphanesi öğrencilerin çoğuna açıktır. Londra Üniversitesinin uzun dönem öğrencilerinden çoğunun bu kütüphaneye ücretsiz giriş izni vardır.

İngiltere bünyesinde birçok ulusal anlamda değerli koleksiyonu bulunduran yüzlerce uzmanlık kütüphanesine de ev sahipliği yapar. Tümü halka açık değildir fakat çoğu akademik amaçlar için öğrencilere koleksiyonlarını kullanma izni verir.

The British Library St. Pancras İstasyonu’nun yanında büyük bir araştırma kütüphanesidir. Kütüphaneye girişi herkese açık olmasına rağmen burası bir halk kütüphanesi değildir ve kütüphane bölümlerine girişe, kaynaklar diğer yerlerde bulunamadığı zaman izin edilir. Geçişler, ancak öğrencilere tezleri üzerinde çalışmak üzere, kendi üniversite veya kolejlerinden bir kayıt mektubu, ikamet adresi belgesi ve bir imza getirebildikleri sürece onaylanır. 

Görüldüğü gibi, İngiltere vizesi ile Londra’ya eğitim almaya gelecek olanlar araştırma ve kaynak konusunda bu çeşitli kütüphanelerden faydalanma fırsatına sahip olabilecekler.

İngiltere öğrenci vizesi de dahil olmak üzere her çeşit İngiltere vizesi ile ilgili profesyonel danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattını arayarak iletişime geçiniz.

"Londra Kütüphaneleri" sayfası 686 defa okundu