Londra’da Metroya Yakın Evler Pahalı


Eklenme Tarihi: 2019-10-16 02:15:04

İngiltere vizesi göçmenlerin ve İngiliz vatandaşlarının da bildiği üzere, Londra metrosu Avrupa’nın en düzenli ve gelişmiş toplu taşıma sistemlerinden biridir.

Londra’da Metroya Yakın Evler Pahalı

Londra’nın çok düzenli işleyen ve neredeyse her bölgesine giden metrosu sayesinde, Londralılar daha araba kullanmaktan daha çok toplu taşımayı tercih ederler. İngiltere turist/ziyaretçi vizesi sahibi turistlerden ve İngiltere’de yaşayan göçmenlerden ve hatta ünlü insanlarına kadar herkesin kullandığı Londra metrosu hem ekonomik, hem de pratik bir seçenek ancak özellikle de İngiltere öğrenci vizesi sahibi öğrencilerin de bildiği üzere Londra’da metroya yakın evlerin kirası oldukça pahalıdır. Dolayısıyla metroya yakın evlerin de kirası metroya uzak evlere nazaran oldukça pahalıdır.

İngiltere yerleşim vizesi ile en çok göçmen bulunduran Londra’da yerleşmeyi planlayanlar bilmeliler ki,İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi ONS, başkent Londra’da konut fiyatlarının son bir yılda yüzde 20 dolayında arttığını kaydederken, metro ve tren istasyonlarına yakın bölgelerde emlak fiyatlarının daha yüksek olduğu belirlendi. Mortgage sektörünün en büyük kuruluşlarından birisi olan Nationwide bankasının araştırmasına göre, istasyonlara yakın mesafelerde bulunan evlerin fiyatları ortalama £42,000 daha pahalı oluyor.

Özellikle de Londra’nın güney batısındaki Southfields bölgesinde, District Line Metro istasyonuna 500 metre mesafedeki evlerin fiyatları £551,800, bin 500 metre uzaklıktaki konutların fiyatları ise £499,300 dolayında. Güney’deki genel olarak İngilizlerin daha çok yaşadığı Streatham bölgesinde de, metro mesafesi ortalama £42 bin 400,  High Barnet’de ise £39 bin fark yaratıyor.

Araştırmaya göre tren istasyonlarına mesafeleri ile değerlendirilen evler arasında en pahalı olanlar ortalama £802 bin ile Circle line, en ucuz konutlar ise £369 bin ortalama fiyat ile Metropolitan line civarındaki konutlar oluyor.

Her çeşit İngiltere vizesive İngiltere ile ilgili her konuda profesyonel danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarla iletişime geçiniz. 

"Londra’da Metroya Yakın Evler Pahalı" sayfası 2078 defa okundu