Öğrenci olarak İngiltere'de Bulunmak İçin Vize Başvurusu


Eklenme Tarihi: 2019-10-15 06:13:48

İngiltere'de bir eğitim programı dahilinde bulunmak amaçlı tüm başvuruları kapsayan İngiltere Vizesi türü İngiltere Öğrenci Vizesi'dir.

Öğrenci olarak İngiltere'de Bulunmak İçin Vize Başvurusu

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri İngiltere'de bulunulacak süre ve eğitim faaliyetinin türü göz önüne alınarak 4'e ayrılmaktadır. Bunlar İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Tier-4 Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi ve İngiltere Öğrenci Adayları Ziyaretçi Vizesi'dir.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi; İngiltere'de herhangi bir eğitim kurumunda 6 aydan kısa süreli eğitim alacak başvuru sahiplerini kapsayan İngiltere Öğrenci Vizesi türüdür. İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi daha çok dil eğitimini amaçlayan kişileri kapsamakta olup yaz-kış okulları, kısa dönemli eğitimler vs. amaçlı başvuruları da içermektedir.

İngiltere'de lise, lisans, master veya doktora gibi uzun süreli eğitim almak isteyen kişiler İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi'ne başvuramazlar. Bu vize ile kısa süreli eğitim amaçlı İngiltere'ye geldikten sonra isterlerse burada bahsi geçen eğitimlere başlayabilir ancak her halükarda vize süresini uzatmak için Türkiye'ye dönerek tekrar İngiltere Vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi; yalnızca dil eğitimini kapsayan İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi türü olup 6-11 ay süreyle İngiltere'de dil eğitimi almak üzere bulunacak kişiler başvuru yapmalıdır. İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ile dil eğitimi haricinde yaz ve kış okulları ile diğer eğitimler yahut lise, lisans, master veya doktora eğitimine başlamak mümkün değildir.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere'ye gidildikten sonra vize süresinin uzatılması değildir. Başlı başına bir vize türü olan bu vizeye sadece Türkiye'den başvurulabilir.

Tier-4 İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi; İngiltere'de 6 aydan uzun süreli olmak kaydıyla herhangi bir eğitim faaliyeti için bulunmayı amaçlayan başvuru sahiplerinin başvurması gereken İngiltere Vİzesi türüdür. İngiltere'de dil, lise, lisans, master, doktora eğitimlerini kapsamakta olup İngiltere'den uzatılabilmektedir.

Tier-4 İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi başvuru sahiplerinin başvuru esnasında en az B1 seviyesinde İngilizce bildiklerini belgelemeleri gereklidir. Bu bağlamda uluslararası sınav sonuçları kullanılabilmekte olup özel kurslardan alınan sertifikalar ve sınav sonuçları geçerli değildir.

İngiltere Öğrenci Adayları Ziyaretçi Vizesi; İngiltere'de eğitim almak isteyen ama henüz okuluna karar vermemiş veya eğitim almak istediği okulun giriş sınavına katılması gereken kişilerin başvuracağı İngiltere Vizesi türüdür. İngiltere Öğrenci Adayları Ziyaretçi Vizesi kapsamında İngiltere'de bulunan kişiler eğitim kurumuna kayıt yapsalar dahi derslere başlayamazlar. Eğitime başlayabilmek için Türkiye'ye dönerek yukarıda verilen İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinden kendi koşullarına uygun olarak başvuru yapmaları gerekmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri ve başvuruları hakkında detaylı bilgi için İngiltere Öğrenci Vizeleri sayfasını ziyaret edebilir veya iletişim detayları aracılığıyla firmayla irtibata geçebilir uzmanlarla görüşebilirsiniz.

"Öğrenci olarak İngiltere'de Bulunmak İçin Vize Başvurusu" sayfası 3411 defa okundu