Sporcular İçin İngiltere Vizesi


Eklenme Tarihi: 2019-10-16 10:25:53

Sporcu olarak İngiltere'ye gitmek ve bir müsabakaya katılmak yahut kariyerinize İngiltere'de devam etmek istiyorsanız sporcular için özel şartlara sahip İngiltere Vizesi türlerine başvurmalısınız.

Sporcular İçin İngiltere Vizesi

Öncelikle başvuracak adaylar 16 yaş üzeri olmalıdır. Sporcular için İngiltere çalışma vizesi başvuruları puan bazlı başvurulardır. Ve başvurunun olumlu sonuçlanabilmesi için ilgili kriterleri sağladığınızı gösteren en az 50 puanı toplayabilmeniz gerekir. Bu puan başvuran kişinin işvereni tarafından verilecek olan Certificate of Sponsorship belgesinde bulunmalıdır.  Bu belge başvuru belgelerininiz arasında olmak zorundadır. Dolayısıyla başvuru yapmadan önce İngiltere İçişleri bakanlığından bu sertifika temin edilmelidir.

Sadece 50 puanı alabilmiş olmak bu vizeyi almak için yeterli değildir. Sporcuların İngiltere'de çalışabilmeleri için başvurmaları gereken İngiltere Tier 2 vizesi için maddi yeterlilik ve de dil yeterliliklerini kanıtlayan bir İngilizce Dil Testi belgesi de gerekmektedir.

Sporcular için İngiltere Vizesini alıp İngiltere'ye gittiğinizde başka bir işte çalışamaz, evlenemez, devlet yardımı alamaz ve özel sağlık hizmetlerinden faydalanamazsınız.

Diğer alabileceğiniz vize türü de İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesidir. Bu vize ile spor etkinliklerine katılabilirsiniz. Örneğin yabancı bir takımın üyesi ya da bireysel yarışmacıysanız, imza günü-reklam-röportaj gibi etkinlikler için gitmeniz gerekiyorsa, sponsorluk görüşmesi için sözleşme müzakeresi yapmak istiyorsanız, bir takımın üyesi olarak antrenman yapmaya gitmeniz gerekiyorsa, deplasman müsabakaları, Wimbledon teniz turnuvaları veya Londra Olimpiyat'ları gibi çok büyük ve popüler spor etkinliklerine katılmak istiyorsanız da bu vize için başvuru yapabilirsiniz.

Sporcular için İngiltere Vizesi türleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru işlemlerinizi başlatmak için İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı kullanarak irtibata geçebilir, uzmanlarla görüşebilirsiniz.

"Sporcular İçin İngiltere Vizesi" sayfası 1952 defa okundu