Türk Asıllı Sanatçı Tate Modern'de


Eklenme Tarihi: 2019-10-05 12:39:39

Özellikle turistler tarafından rağbet gören Tate Modern sanat müzesi İngiltere vizesiyle İngiltere’ye kısa dönemli tatil yapmak için gelenlere de farklı bir alternatif sunuyor.

Türk Asıllı Sanatçı Tate Modern'de

Tate Modern müzesi Londra’nın Waterloo bölgesinde yer alan ve uluslar arası sanat formlarını barındıran 1900’lü yıllardan günümüze kadar ziyaretçilerine ev sahipliği yapan ve İngiltere Ziyaretçi Vizesi ile ülkeye gelen kişiler başta olmak üzere pek çok sanatçının ve sanatseverin uğrak durağı olan bir müzedir.

1963 doğumlu olan Tracey Emin, Genç İngiliz Sanatçılar (Young British Artists) olarak bilinen grubun da bir üyesi. Tracy Emin in ilk solo performansı Amerika’da sergilemişti. 2007’de Londra’daki  Royal Academy’de de çalışmaları gösterildi. Victoria and Albert müzesinde de dersler vermiş olan Tracey Emin’in 1998 yılında gerçekleştirmiş olduğu “My bed” (Yatağım) isimli çalışması 15 yıl aradan sonra yeniden Tate Modern müzesinde 2016’nın haziran ayına kadar ücretsiz olarak sergilenecek.

Kendisinin “ Genç bir kadının portresi” diye tanımladığı eser daha önce Alman bir koleksiyoner tarafından satın alındı ve bu çalışpma 1999 yılında Turner Ödülü’nü (Turner prize) aldı. Eseri bir çok eleştiriye maruz kalan Emin, çalışmasının asıl yerinin Tate Modern müzesi olduğunu söylüyor.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi ile ülkeye gelen yabancı turistlerin ilgi odağı olan ve birçok müzeye ev sahipliği yapan Londra’nın en popüler sanat müzelerinden olan Tate Modern Art Gallery’i 10.00-18.00 arası ziyaret edebilirsiniz.

"Türk Asıllı Sanatçı Tate Modern'de" sayfası 594 defa okundu