Ziyaretçi Olarak İngiltere'ye Gidecekler İçin Vize Başvurusu


Eklenme Tarihi: 2019-10-14 22:04:33

İngiltere Ziyaretçi Vizesi türleri 6 aydan kısa süreli İngiltere'de bulunmayı planlayan tüm İngiltere Vizesi başvurularını kapsamaktadır.

Ziyaretçi Olarak İngiltere'ye Gidecekler İçin Vize Başvurusu

İngiltere Ziyaretçi Vizesi'nin uzunluğu 6 ay veya 1-2-5-10 yıl olabilir. Vize süresi fark etmeksizin tüm İngiltere Ziyaretçi Vizesi türleri her 12 aylık periyotlar içerisinde en fazla 6 ay süreyle İngiltere'de bulunma izni vermektedir.

6 aydan kısa süreli olarak İngiltere'de bulunmayı planlayan kişilerin başvuracağı alt kategoriler olan İngiltere Ziyaretçi Vizesi türleri ise başvuranın İngiltere'yi ziyaret amacına göre değişmektedir. Örnek olarak eğer İngiltere Vizesi başvuru sahibi İngiltere'de bulunan bir aile bireyini ziyaret etmek istiyorsa başvurması gereken İngiltere Vizesi türü İngiltere Aile Ziyareti Vizesi'dir. Benzer şekilde eğer kişi akademisyense ve İngiltere'ye gidiş amacı bir sempozyuma katılmak gibi kısa süreli, maddi getirisi olmayan bir ziyaret ise başvurması gereken İngiltere Vizesi türü İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi'dir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvuru prosedürü hakkında genel bilgiler burada aktarılmaktadır. İngiltere Ziyaretçi Vizesi türleri ve başvuruları hakkında detaylı bilgi için İngiltere Ziyaretçi Vizeleri sayfasını ziyaret edebilir veya iletişim detayları aracılığıyla firmayla irtibata geçebilir uzmanlarla görüşebilirsiniz.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurularında ilk yapılması gereken İngiltere'ye gidiş amacının belirlenmesidir. İkinci olarak şayet gidiş amacına göre gerekliyse İngiltere'ye ziyaret sebebi olan kişi veya kurumdan davetiye alınmalıdır. Davetiye ile ilgili bilgiler için İngiltere Vizesi - Davetiye sayfasını inceleyebilirsiniz.

Başvuru prosedüründeki bir diğer aşama İngiltere'de konaklama ve bilet rezervasyonlarının yapılmasıdır. Ayrıca İngiltere'de kalınacak süre boyunca tüm giderlerin karşılanabileceği, herhangi bir sosyal yardıma ihtiyaç olmayacak miktarda maddi birikime sahip olunduğunun gösterilmesi gerekmektedir. Bu sebeple İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurusu esnasında gösterilmek üzere başvuru sahibi bir banka hesabında yeterli miktarda nakit bulundurmalıdır.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvuruları kişiye ve başvuruya göre değişkenlik göstermekte olup, konsolosluğun veya başvuru merkezinin hazırladığı genel bir evrak listesi yoktur. Her bir İngiltere Ziyaretçi Vİzesi başvurusu kendi şartlarına özel belgeler gerektirmektedir. Bu bağlamda burada belirtilen belgelere ek olarak uzmanları tarafından kişiye ve başvuruya özel olarak hazırlanacak evrak listesindeki dökümanların tamamlanması gerekmektedir.

Evrakların tamamlanması ve uzmanları tarafından onay verilmesinin ardından İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvuru dosyasının tamamlanması için tercümeler ve gerekli açıklamalar ile notlar hazırlanarak dosyaya son hali verilecektir. Akabinde başvuru sahibi ile görüşülerek başvuru için uygun gün ve saat belirlenerek tarafınca online başvuru formu doldurulacak ve başvuru merkezinden randevu alınacaktır.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapacak herkesin randevu gün ve saatinde bizzat İngiltere Vizesi Başvuru Merkezinde bulunması ve biyometrik taramadan geçerek başvurusunu tamamlaması gerekmektedir.

Başvurunun tamamlanmasının ardından İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvuruları 15 iş günü (yaklaşık 3 hafta) içerisinde sonuçlanmaktadır. İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvuru dosyasının takibi ve teslimi yine firma tarafınca yapılacaktır.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi türleri ve başvuruları hakkında detaylı bilgi için İngiltere Ziyaretçi Vizeleri sayfasını ziyaret edebilir veya iletişim detayları aracılığıyla firmayla irtibata geçebilir uzmanlarla görüşebilirsiniz.

"Ziyaretçi Olarak İngiltere'ye Gidecekler İçin Vize Başvurusu" sayfası 3652 defa okundu