Sıkça Sorulan Sorular


İngiliz Vatandaşlık Yemini Ne Kadar Süre İçinde Yapılmalıdır?

İngiliz vatandaşlık yemini, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru onayının ardından Birleşik Krallık Home Office tarafından yollanan vatandaşlık yemin töreni için davet mektubu bireylerin ellerine geçtiği andan itibaren 90 gün içinde yapılması gereklidir. Aksi takdirde vatandaşlık başvurusunun onayı iptal edilir ve bireyler tekrar başvuru süreçlerinden geçmek durumunda kalır.


İngiltere Vatandaşlık Başvurusu İçin Dil Şartı Var Mıdır?

vatandaşlık başvurusu için zorunlu koşullardan biri başvuru sahibinin İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından tanınan IELTS Selt Consortium ve Trinity College London sınavlarından en az B1 seviyesinde sonuç alması ve bunu başvuru evraklarına eklemelidir.


Birleşik Krallık Vatandaşı Olmak İçin Hangi Evrakları Sunmalıyız?

Krallık vatandaşı olmak için İngiliz makamlarınca belirlenmiş koşulları sağlaması gereken bireyler bunları kanıtlayan evrakları da başvuru dosyasına koymalıdır.


Birleşik Krallık Vatandaşlığı Alabilmek İçin Hangi Şartları Sağlamak Gereklidir?

Krallık vatandaşlığı alabilmek için başvuru sahibinin İngiltere vatandaşıyla evli olup olmamasına göre değişen gerekli şartları sağlaması oldukça önemlidir. Aksi takdirde vatandaşlık başvurusu reddedilebilir ve bireyler yeniden başvuru yapmak zorunda kalabilir.


İngilterede Doğum Yapmak Mümkün Müdür?

doğum yapmak isteyen bireyler veya İngiltere’de doğan çocuğunun İngiliz vatandaşı olup olmadığını merak eden bireyler firma uzman danışmanlarıyla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir.


İskoçya Vatandaşlık Başvurusu Nasıl Yapılır?

vatandaşlık başvurusu, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru olarak yapılmakla birlikte başvuru sahiplerine verilen bir hak olmadığı için vatandaşlık başvuru reddi alan bireyler yeniden başvuru yapmaları gerekecektir. İskoçya vatandaşlığı başvuruları hakkında detaylı bilgi için firma uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.


İngiltere Vatandaşı Olmak için Gerekenler İçerisinde Bulunan Başvuru Formunun Önemi Nedir?

vatandaşı olmak için gerekenler arasında bulunan başvuru prosedürlerinin ilk adımı olarak görülen başvuru formunun doldurulması konusunda uzman kişilerden destek alınması başvuru sonucunun olumlu olmasını büyük ölçüde etkilemektedir.


İngiltere Vatandaşı Nasıl Olunur?

vatandaşı nasıl olunur?” sorusunun cevabını arayan bireyler başvuru şartları ve başvuru prosedürleri hakkında detaylı, güncel bilgi ve haberleri alabilmek için firma uzmanlarıyla iletişime geçerek tüm sorularını sorabilir, danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.


İngiltere Vatandaşlık Şartları İçinde Yemin Töreninin Önemi Nedir?

vatandaşlık şartları içinde yemin töreninin düzenlenmesi, vatandaşlık belgesinin (certificate of naturalisation) verilebilmesi için son şart olarak görülebilir. Yemin töreninin düzenlenmesi ve içeriği hakkında firma uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilir ve başvuru işlemlerinizi başlat-abilirsiniz..


Nasıl İngiltere Vatandaşı Olunur?

Nasıl İngiltere vatandaşı olunur, sorusuna yanıt arayan bireyler başvuru şartlarını sağladıkları sürece vatandaşlık alma ihtimallerini artırmaktadır. İngiltere vatandaşlığı için gerekli şartların ve evrakların neler olduğunu öğrenmek için firma uzmanlarına danışabilirsiniz.  


İngiltere Vatandaşı Olmak için Ne Gerekir?

İngiltere vatandaşı olmak için ne gerekir, sorusunun cevabını arayan bireyler İngiltere başvuru prosedürlerini ve başvuru şartlarını öğrenerek ve eksiksiz şekilde uygulayarak İngiltere vatandaşlığı alma ihtimalini artırabilir.  


İngiliz Vatandaşı Olmanın Avantajları Nelerdir?

İngiliz vatandaşı olmanın avantajları, başvuru sahibinin doğuştan İngiliz vatandaşı olan bireylerle aynı haklara sahip olması ve aynı yükümlülükleri taşıması olarak söylenebilir.


İngiliz Vatandasligi İcin Gerekli Evraklar Eksik Olduğu Durumda Ne Olur?

İngiliz vatandasligi icin gerekli evraklar eksik veya yanlış olduğu takdirde başvuru reddi alma ihtimali artmaktadır. Vatandaşlık başvurusu reddi alan bireyler tekrar başvuru yaparak aynı maddi manevi süreçleri yeniden yaşamak durumunda kalabiliyorlar. Başvuru evraklarının şüpheli veya sahte olması durumunda belirli sürelerde ve ücretlerde cezalar verilmektedir.


İngiliz Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

“İngiliz vatandaşlığı nasıl alınır?” sorusunu araştıran bireyler başvuru şartlarını öğrenmek ve başvuru prosedürlerini eksiksiz uygulayabilmek için firma uzman danışmanlarına ulaşabilir, profesyonel danışmanlık alabilir.


İngiltere Vatandaşı Olmak İstiyorum. Diyen Bireyler Nasıl Bir Yol İzlemelidir?

İngiltere vatandaşı olmak istiyorum. diyen bireylerin İngiltere vatandaşlık başvurusunda gerekli prosedürleri uygulaması, bireylerin sahip olması zorunlu şartları eksiksiz ve gerçek bilgi/belgelerle İngiliz makamlarına kanıtlaması gereklidir.


İngiltere Vatandaşı Olmak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

İngiltere vatandaşı olmak için başvuruda bulunmak isteyen bireylerin belirli şartları sağlaması gereklidir. Bu şartlar başvuru sahibinin kişisel şartlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu belgelerin neler olabileceği hususunda firma uzmanlarına danışabilirsiniz.


İngiltere Vatandaslik Başvurusu Ret Gerekçeleri Nedir?

İngiltere vatandaslik başvurusu ret gerekçeleri çeşitli olmakla birlikte bunlar arasında en önemli olanlarından biri başvuru belgelerinde eksik veya yanlış belge/bilgi bulunması olarak gösterilebilir. Firma uzman danışmanları İngiltere vatandaslik başvurusu için gerekli olan şartları ve belgeleri başvuru sahibine iletecektir.


İngiliz Vatandasligina Basvuru Şartları 16 Yaş Altındaki Bireyler için Nelerdir?

İngiliz vatandasligina basvuru şartları 16 yaşındaki bireyler farklılaşmakla birlikte ingiltere vatandaşı olması için başvurulan çocuğun ebeveynlerinin ingiliz vatandaşı olup olmamasına göre değişiklik göstermektedir.


İngiliz Vatandasi Olmak icin Gereken Sartlar Nasıl Öğrenilir?

İngiliz vatandasi olmak icin gereken sartlar konusunda uzman firma danışmanlarından telefon aracılığıyla veya Londra, Ankara, İzmir, İstanbul ve Gaziantep ofisleri ziyaret edilerek öğrenilebilecek, başvuru işlemleri hemen başlatılabilecektir.


İngiltere Vatandaşlık Yemini Ne Zaman Edilir?

İngiltere vatandaşlık yemini, İngiltere vatandaşlık başvuru prosedürleri ve şartlarına yuğun bir başvuru yapıldıktan sonra vatandaşlık başvurusunun kabulünün İngiltere İçişleri Bakanlığınca onaylanması ve bireylere vatandaşlık seremonisi için davet mektubu (invitation letter) yollanmasından sonra 3 ay içinde yemin töreninin düzenlenmesi gereklidir.


İngiltere Vatandaşlığı Nasıl Alınır? Hangi Şartları Sağlanmalıdır?

İngiltere vatandaşlığı nasıl alınır, sorusunun cevabı: İngiltere vatandaşlık başvurusu için gerekli başvuru şartlarını sağladığınız ve prosedürleri uyguladığınız sürece başvuru onayı almama ihtimali bulunmayacaktır.


İngiltere'de Vatandaşlık Hak Ve Yükümlülükleri Nelerdir?

İngiltere’de vatandaşlık başvurusunda bulunup vatandaşlık alan bireyler hak ve yükümlülüklerinin neler olduğunu, konusunda uzman firma profesyonel danışmanlarından öğrenmek için iletişime geçebilirler.


İngiltere'de Vatandaşlık Almak Kolay Mıdır?

İngiltere’de vatandaşlık almak, başvuru prosedürlerini eksiksiz uygulanıp başvuru şartlarının tamamının sağlanması ve firma uzman danışmanlarıyla başvuru belgelerinin hepsinin başvuru dosyasında bulunması durumunda yüksek ihtimalle sorunsuz olacaktır.


İngiltere'de Vatandaşlık Eğitimi Nedir Ve Nasıl Alınır?

İngiltere’de vatandaşlık eğitimi hakkında detaylı bilgi almak isteyen bireyler firma danışmanları kafanızı kurcalayan tüm soruları yanıtlayacak ve vatandaşlık başvuru işlemlerinizi hemen başlatabilecektir.


İngiltere'de Vatandaşlık Nasıl Alınır? Hangi Şartlar Sağlanmalıdır?

İngiltere'de vatandaşlık nasıl alınır, sorusuna yanıt arayan, başvuru için gerekli prosedürleri uygulayan ve başvuru şartlarını sağlayan bireylerin başvurusunun olumsuz sonuçlanma ihtimali azalmaktadır. Firma uzman danışmanları profesyonel destek vererek vatandaşlık başvurularında olumlu sonuç alma ihtimalini artıracaktır.


İngiltere'de Vatandaşlık Tanımı Neleri İçerir?

İngiltere’de vatandaşlık tanımı, Birleşik Krallık’ta yaşamını sürdürmek isteyen herkesin merak ettiği bir konu olmayı sürdürmektedir. İngiltere vatandaşlığını sonradan kazanan bireylerle doğuştan İngiltere Vatandaşı olan bireylerin hakları ve yükümlülükleri aynı olmakla birlikte başvuru yaparak İngiltere vatandaşı olmak isteyen bireyler firma uzman danışmanlarıyla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilecektir.


İngiltere'ye Vatandaşlık Başvurusu Nereden Yapılır?

İngiltere’ye vatandaşlık başvurusu, İngiltere’de Kasım 2018 yılında açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezine (UKVCAS) yapılabilecektir.


İskoçya Vatandaşı Nasıl Olunur?

İskoçya vatandaşı nasıl olunur, sorusuna cevap arayan bireyler Birleşik Krallık vatandaşlık başvurusu prosedürlerini izleyerek, başvuru şartlarını eksiksiz sağlayarak ve vatandaşlık başvurusu sürecinde konusunda uzman bireylerden danışmanlık alarak İskoçya vatandaşlığı alabilecektir.


İngiliz Vatandaşlığı Şartları İngiliz Vatandaşı İle Evli Olmayan Bireyler İçin Nelerdir?

İngiliz vatandaşlığı şartları, İngiliz vatandaşı bir kadın veya erkekle evli olmayan bireyler için farklılık göstermektedir. Bu şartlar hakkında detaylı bilgi için firma uzmanlarına danışabilirsiniz.


İngiltere Vatandaşı Olma Şartları İngiliz Vatandaşıyla Evli Bireyler için Nelerdir?

İngiltere vatandaşı olma şartları İngiliz vatandaşıyla evli olunup olunmamasına göre değişmekle birlikle İngiliz vatandaşı ile evli bireyler için çok çeşitlidir.


İngiltere Çifte Vatandaşlık Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir?

İngiltere çifte vatandaşlık almak isteyen bireyler; direk olarak başvurabilecekleri böyle bir kategori olmadığını, İngiltere makamlarının çifte vatandaşlığa engel olacak herhangi bir yasa koymadığını ve İngiltere’nin bireylerin diğer vatandaşlıklarını yasal olarak tanıdığını bilmelidir.


İngiltere Vatandaşlığı Şartları Evli Olmayan Çiftler İçin Nasıldır?

İngiltere vatandaşlığı şartları başvuru sahibinin İngiltere vatandaşı ile evli olup olmamasına göre değişmektedir. Vatandaşlık başvurusu için önemi büyük olan başvuru şartları ve başvuru evrakları hakkında detaylı bilgiyi firma uzman danışmanlarından elde edebilirsiniz.


İngiltere Vatandaşlığı Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

İngiltere vatandaşlığı ne kadar sürede sonuçlanacağını merak eden bireyler, başvurularının 6 ay içerisinde sonuçlanabileceğini bilmelidir. İngiltere makamlarının yoğunluğuna göre bu süre uzayabilmektedir.


İngiltere Vatandaşlığı Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir?

İngiltere vatandaşlığı nasıl alınır, vatandaşlık başvurumu nasıl yapabilirim gibi soruları İngiltere’de yaşayan bireylerden birçoğu araştırmaktadır. İngiltere vatandaşlığı alabilmek için Home Office tarafından belirlenmiş olan şartların sağlanması ve evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi gereklidir.


İngiltere Vatandaşlığı Kaç Yıl İngiltere’de Yaşama Şartı Koymuştur?

İngiltere vatandaşlığı kaç yıl yaşama şartı koyduğu hakkında başvuru sahipleri oldukça merak içindedirler. Vatandaşlık başvurusu yapabilmek için süre sınırlamasının ne kadar olduğunu öğrenmek için firma uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.


İngiltere Vatandaşlığı Kaç Para Başvuru Ücreti İstiyor?

İngiltere vatandaşlığı kaç para başvuru ücreti aldığını öğrenmek isteyen bireyler gerçeğe uygun ve güncel bilgileri firma uzman danışmanlarından elde edebilirsiniz.


İngiltere Vatandaşlığı için Gerekenler Eksik Olursa Ne Gibi Cezalar Alınabilir?

İngiltere vatandaşlığı için gerekenler eksik veya yanlış olduğu takdirde başvuru reddi alma ihtimali artmaktadır. Vatandaşlık başvurusu reddinin çeşitli sebepleri bulunmaktadır. Başvuru evraklarının şüpheli veya sahte olması durumunda 3 aya kadar hapis veya £ 5,000 para cezası ya da ikisi birlikte ceza olarak verilebilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için firma uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.


İngiltere Vatandaşlığı Ekşi Sözlük Bilgileriyle Başvuru Yapılarak Alınabilir Mi?

İngiltere vatandaşlığı ekşi sözlükteki güncelliğini yitirmiş, hatalı ve gerçeğe uygun olmayan bilgiler ile başvuru yapılabilecek bir başvuru olmamakla birlikte böyle bir girişimde bulunan bireyler başvuru reddiyle karşılaşacaktır.


İngiltere Vatandaşlığı Başvurusu Ret Almamak için Neler Yapılmalıdır?

İngiltere vatandaşlığı başvurusu, ret almak istemeyen bireyler başvuru şartlarını eksiksiz şekilde yerine getirmeli ve prosedürleri adım adım uygulamalıdır.


İngiltere Vatandaşlığı Almak için Ne Kadar Başvuru Ücreti Ödenir?

İngiltere vatandaşlığı almak isteyen bireyler öncelikle başvuru ücretleri hakkında bilgi sahibi olmaya çalışmaktadır. İngiltere vatandaşlık başvuru ücretleri İngiliz makamlarınca belirlenmekte ve güncel bilgilerini firma uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.


İngiltere Vatandaşlığı Yemini Etmenin Nedenleri Nelerdir?

İngiltere vatandaşlık yemini, İngiltere vatandaşlık başvuru prosedürlerini doğru bir şekilde uygulayan, başvuru için gerekli şartları sağlayarak değerlendirme sürecinin sonunda vatandaşlık başvuru onayı alan bireylerin en geç 90 gün içinde düzenlemesi gereken, Kraliçe adına ant içip Birleşik Krallık’a sadık kalacağına dair yemin ettikten sonra vatandaşlık belgesini alabileceği bir törendir.


İngiltere Vatandaşlık Sınav Soruları Hakkında Nereden Bilgi Alınabilir?

İngiltere vatandaşlık sınav sorularının neler olabileceğini ve Life in the UK sınavı için kursa gidip gidilemeyeceği konusunda bilgi almak isteyen bireyler firma danışmanlarıyla iletişime geçebilirler.


İngiltere Vizesi ve İngiltere’de Yüksek Lisans

İngiltere’de yüksek lisans yapmak isteyen Türk vatandaşları İngiltere öğrenci vizesine başvurmalılardır.


İngiltere’nin Üye Olduğu Uluslararası Kuruluşlar Hangileridir?

İngiltere vizesi ile İngiltere gidecek olan kişilerin İngiltere’nin üye olduğu uluslararası kuruluşlar hakkında bilgi sahibi olmaları genel kültür bilgisi olarak faydalı olabilir.


Tottenham Stadyumu 2017’de Tamamlanıyor

İngiltere vizesi sahibi birçok yabancının yaşadığı Londra’nın Tottenham bölgesi için stadyum oldukça önemli.


Londra’nın En Büyük Havaalanı Olan Heathrow’da Yeni Pist Protestosu

İngiltere vizesi sahibi turistlerin Londra’ya geldiklerinde iniş yaptığı havaalanlarından biri olan Heathrow’da son zamanlarda renkli günler yaşandı.


İngiltere’de Bir Türk Zaferi

Çok yakın bir zamanda İngiltere vizesi sahibi Birleşik Krallıkta yaşayan Türk vatandaşlarını ve Türkiye’yi de onurlandıran ve sevindiren bir zafer yaşandı.


İngiltere’ye Erasmus Öğrencisi Olarak Gitmek İsteyenlerin Dikkatine

İngiltere’ye Erasmus programı ile (öğrenci değişim programı) gidecek öğrenciler İngiltere öğrenci vizesine başvurmalıdırlar.


İngiltere’ye Giderken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İngiltere vizesi ile İngiltere’ye giderken yanınızda götürebileceklerinizle ilgili dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır.


İngiltere’de Eğitim ve Yaşam

İngiltere vizesi ile İngiltere’de eğitim ve yaşam tecrübesi kazanabilirsiniz.


İngiltere’de Ulaştırma ve Telekomünikasyon Altyapısı

İngiltere vizesi ile Birleşik Krallıkta yaşayanlar da bilir ki İngiltere toplu taşıma konusunda en gelişmiş ülkelerden bir tanesidir.


Londra’da Türk Toplumu

İngiltere vizesi ile Türk vatandaşlarının en çok akın ettiği şehir İngiltere’nin başkenti Londra’dır.


İngiltere’de Mortgage Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İngiltere vizesi ile Birleşik Krallıkta yaşayanların da bildiği gibi mortgage sisteminin birçok çeşidi vardır.


İngiltere Hükümeti’nin Avrupa Birliği Göç Kararları

İngiltere vizesi ile sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları değil başta Avrupa Birliği olmak üzere dünyanın dört bir yanından insanlar yaşamak ve çalışmak için gelmektedirler.


Londra’da Türk Toplumun Çoğu Restoran Sektöründe

İngiltere vizesi ile İngiltere’nin başkenti olan Londra’ya yerleşecek olan Türk vatandaşları daha çok restoran sektöründe çalışıyorlar.


Nişanlı Çiftler için İngiltere Vizesi Nedir?

İngiltere yerleşim vizesi türlerinden olan nişanlılar için İngiltere vizesinden partnerinizle nişanlı olarak da faydalanabilirsiniz.


İngiltere’de Süresiz Oturum ve Vatandaşlık

Çeşitli İngiltere vizesi türleri ile İngiliz vatandaşlığı ve İngiltere’de Süresiz Oturum İzni elde edebilirsiniz.


Girişimciler İçin İngiltere Vizesi Nedir?

İşini İngiltere’de kurmak isteyen veya devralmak isteyen girişimcilerin başvurması gereken İngiltere vizesi türüdür.


İngiltere çalışma izni vizesine nasıl başvurabilirim?

İngiltere çalışma izni vizesi başvurusu yapmak istiyorsanız vize danışmanlarla iletişime geçebilirsiniz.


İngiltere İş vizesi başvurusu için hangi belgeleri sunmalıyım?

İngiltere'de iş vizesi başvurusu yapmak için sunmanız gereken tüm belgeleri sunmanız vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için faydalı olacaktır.


İngiltere İş (çalışma) vizesi başvurusu süreci nasıl işliyor?

İngiltere İş(çalışma) izni vizesi başvurusu için tüm belgelerin eksiksiz hazırlanmasından sonra uygun başvuru formu doldurulur. 


İngiltere iş vizesi başvurusunda puana dayalı sistem ne anlama gelmektedir?

Puana dayalı sistem, İngiltere'ye çalışmak veya eğitim görmek amacıyla giriş yapmak isteyen kişilerin başvurularında sağlanması gereken şartları oluşturan bir sistemdir.


Bakmakla yükümlü olduğum kişilerle birlikte İngiltere'ye gidebilir miyim?

İngiliz yasalarına göre bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler, yasal olarak evli olduğunuz eşiniz ve 18 yaşına gelmemiş çocuklarınızdır.


Bakmakla yükümlü olduğum kişiler de İngiltere Vizesi başvurusu yapmalı mıdır?

Bakmakla yükümlü olduğunuz kişilerin İngiltere'ye giriş yapabilmeleri için İngiltere Vize başvurusu yapmaları şarttır.


İngiltere Çalışma izni vizesi nedir, kaç türlü çalışma vizesi vardır?

İngiltere İçişleri bakanlığınca belirlenen, Göçmenlik Dairesi tarafından verilen çalışma izinleri, İngiltere'de kanuni olarak çalışmanıza olanak tanımaktadır.