Bakmakla yükümlü olduğum kişilerle birlikte İngiltere'ye gidebilir miyim?


Eklenme Tarihi: 2019-07-10 11:40:05

İngiliz yasalarına göre bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler, yasal olarak evli olduğunuz eşiniz ve 18 yaşına gelmemiş çocuklarınızdır.

Bakmakla yükümlü olduğum kişilerle birlikte İngiltere'ye gidebilir miyim?

Bakmakla yükümlü olduğunuz kişilerin, İngiltere'ye sizinle birlikte gelebilmeleri için bazı şartların sağlanması şarttır.

Eşinizin ve çocuğunuzun İngiltere'deki masraflarını hiçbir devlet sosyal yardımlarına ihtiyaç duymayacak ölçüde karşılıyor olmak durumdasınız. Maddi yeterliliğinizi ispatlayacak belgeleri vize başvurusu esnasında sunmalısınız.

Bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler arasında anne-babanız ve 18 yaşından daha büyük çocuklarınızda olabilir. Bu kişilerin sizin yanınıza gelebilmesi için bazı istisnai durumların gerçekleşmiş olması şarttır.

Bakmakla yükümlü olduğunuz kişilerin gerçekten de size bağımlı olduklarını ispat etmek durumundasınız. Ayrıca şirketinizin İngiltere'deki ayağında yer almak için oraya atanmış olmalısınız. Son olarak İngiltere'deki görevinizim bitmesiyle bakmakla yükümlü olduğunuz diğer kişilerin İngiltere'de kalmak gibi bir amaçlarının da olmaması gerekmektedir.

İngiltere'ye yapacağınız vize başvurularınız için vize danışmanlarla görüşerek hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

"Bakmakla yükümlü olduğum kişilerle birlikte İngiltere'ye gidebilir miyim?" sayfası 1812 defa okundu