Girişimciler İçin İngiltere Vizesi Nedir?


Eklenme Tarihi: 2019-07-11 23:05:41

İşini İngiltere’de kurmak isteyen veya devralmak isteyen girişimcilerin başvurması gereken İngiltere vizesi türüdür.

Girişimciler İçin İngiltere Vizesi Nedir?

İngiltere’ye gidip işini kurmak isteyen veya devralmak isteyen ve iş hayatını Britanya’da devam ettirerek belki ilerde de tamamen yerleşmek isteyen kişiler bu amaçlar doğrultusunda Girişimciler için İngiltere vizesine başvurmalıdırlar. Buradan da anlaşılabileceği gibi kısa dönemli iş seyahatleri için olan ziyaretler bu vize kapsamına girmez. Girişimciler için olan İngiltere vizesine başvurabilmek için bazı şartlar vardır:

- Adi ortalık yaparak İngiltere’de çalışmak isteyenler,

- Serbest meslek sahibi bir kişi olarak kendi işini İngiltere’de yapmak isteyenler,

- İngiltere’de kayıtlı olan bir şirket açmak veya var olan bir şirketi devralmak isteyenler bu vize türüne başvuruda bulunmalıdırlar. Tüm bunların yanında yapacağınız işi gerçekleştirebileceğiniz maddiyat ve bir İngilizce dil sınavı aracılığıyla dil bilme yeterliliğinizi kanıtlamanız da gerekmektedir.

Vizeyi alabildiğiniz takdirde İngiltere vizesi süresi size 3 yıl olarak verilecektir, daha sonra bu vizeyi uzatmak için İngiltere’den başvuru yapabilirsiniz. 2 yıl olarak uzatılabilecek bu vize için Londra ofisindeki danışmanlarla İngiltere Vizesi sayfasından iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.

Tüm bu süreç sonucunda eğer İngiltere’de toplam 5 yılı geçirebilirseniz tıpkı Ankara Anlaşması sürecinin sonunda olduğu gibi Sürekli Oturum İzni’ne başvurabilirsiniz. 5 yılın sonunda da İngiliz vatandaşlığına başvurabilirsiniz. Ve yine unutulmamalıdır ki bu vizeyi aldığınız zaman İngiltere’de devlet yardımına başvurursanız vizeniz iptal olacak ülkenize dönmeniz gerekecektir.

"Girişimciler İçin İngiltere Vizesi Nedir?" sayfası 1741 defa okundu