İngiliz Vatandasi Olmak icin Gereken Sartlar Nasıl Öğrenilir?


Eklenme Tarihi: 0000-00-00 00:00:00

İngiliz vatandasi olmak icin gereken sartlar konusunda uzman firma danışmanlarından telefon aracılığıyla veya Londra, Ankara, İzmir, İstanbul ve Gaziantep ofisleri ziyaret edilerek öğrenilebilecek, başvuru işlemleri hemen başlatılabilecektir.

İngiliz vatandaslik basvurusu bir hak olmamakla birlikte İngiltere’de İngiliz vatandaşıyla evli olup olmamanıza göre belirlenmiş şartlar dahilinde Birleşik Krallığa yapılması gereken bir başvurudur. İngiliz vatandasi olmak icin gereken sartlar, başvuru formu doldurulup başvuru harcı yatırıldıktan sonra firma uzman danışmanlarınca başvuru sahibinin durumuna göre verilebilecek belgeler listesinde bireyin durumuna göre değişiklik gösterecektir. Gerekli şartların tümü hakkında detayı bilgi edinmek isteyen bireyler firma uzmanlarıyla iletişime geçebilirler. Vatandaşlık başvuru harcını yatırmayan bireyler başvuruda bulunmamış olacaklardır. Online olarak başvuru yapan bireyler eş zamanlı olarak ödeme yapabileceklerdir.

İngiliz vatandasi olmak icin gereken sartlar, İngiliz vatandaşı ile evli olanlar için; adli sicil kaydının temiz olması, iyi karakterli olmak, başvuru tarihinde hala evli olmak, son 3 yıl içinde toplamda 270 günden fazla Birleşik Krallık sınırları dışında bulunmamak, başvurunun yapıldığı sırada sürekli oturum sahibi olmak, Home Office tarafından onaylanmış sınavlardan (IELTS SELT Consortium ve Trinity College London) B1 ve üzerinde dil belgesi almış olmak vb. sıralanabilir.

İngiliz vatandasi olmak icin gereken sartlar, İngiliz vatandaşı ile evli olmayan yetişkinler için; başvurunun hemen öncesinde son 5 yıldır Birleşik Krallık sınırları içinde yaşamış olmak, İçişleri Bakanlığı tarafından tanınan dil sınavlarından B1 ve üzerinde sonuç belgesi, adli sicil kaydının temiz olması, en az 12 aydır sürekli oturum izni bulunuyor olması vb. olarak örneklendirilebilir. İngiliz vatandaşlığı için gerekli belgeler hakkında detaylı bilgi için firma uzmanlarıyla iletişime geçmeniz önerilmektedir.

Bu şartları sağlayarak İngiltere vatandaşlığı alan bireyler İngiliz pasaportu sahibi olacak, İngiltere’deki sosyal yardımlardan, sağlık sisteminden yararlanabilecek, istediği işte çalışabilecek, istediği yerde eğitim alabilecektir.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda daha fazla bilgi almak isteyenler İngiltere vatandaşlığı ve gerekli şartları konusunda uzman firma danışmanlarından destek alabilirler.

Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep şehirlerinde ofisleri bulunan firma İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında 2006 yılından beri hizmet vermektedir.

İngiliz vatandasi olmak icin gereken sartlar neler olabilir, İngiltere vatandaşlığı hakkında nereden bilgi edinebilirim gibi sorular kafanızı kurcalıyor ise İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla firma uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

"İngiliz Vatandasi Olmak icin Gereken Sartlar Nasıl Öğrenilir?" sayfası 272 defa okundu