İngiltere Çalışma izni vizesi nedir, kaç türlü çalışma vizesi vardır?


Eklenme Tarihi: 2019-07-12 18:17:38

İngiltere İçişleri bakanlığınca belirlenen, Göçmenlik Dairesi tarafından verilen çalışma izinleri, İngiltere'de kanuni olarak çalışmanıza olanak tanımaktadır.

İngiltere Çalışma izni vizesi nedir, kaç türlü çalışma vizesi vardır?

İngiltere Çalışma izni vizesi başvuru şartları son zamanlarda iyice zorlaştırılmıştır. İngiltere dışından çalışma vizesi başvurusu yapacaklar için puana dayalı bir sisteme geçildi.

Yapılan çalışma izni başvurularında şu iki konuya dikkat edilmektedir. Vize başvuru sahibinin yapılacak iş için kalifiye olup olmadığına ve bu işin İngiltere'nin iş gücü açığındaki alanlara uygun olup olmadığına bakılmaktadır.

İngiltere Çalışma İzni vizesi 5 kategoride toplanmaktadır.

  1. İş ve Ticari İzinler : İngiltere'de bulunan işverenlerin AB ve İngiltere dışındaki ülkelerden işçi alımını sağlamak için verilen çalışma vizeleridir.
  2. Sporcu ve Sanatçı Vizeleri : İngiltere dışından istihdam edilmek üzere; sporcu, sanatçı ve teknik eleman gibi olanların başvurabileceği vizedir.
  3. Hizmet sektöründe uluslararası yapılan ticari anlaşmalar: Avrupa Birliği ve İngiltere dışında herhangi bir şirkette çalışan kişilerin İngiltere'deki şirkette çalışması amacıyla başvurabileceği vizedir.
  4. Sektörsel Programlar
  5. Yetiştirme ve İş Tecrübesi için yapılan programlar : AB ve İngiltere dışındaki bir kişinin İngiltere'de iş tecrübesi kazanması maksadıyla staj yapmasına ve bir süre çalışmasına olanak tanıyan çalışma izni vizesidir.

Yapmayı düşündüğünüz İngiltere Çalışma İzni vizesi başvurularınız için vize danışmalarla görüşebilirsiniz.

"İngiltere Çalışma izni vizesi nedir, kaç türlü çalışma vizesi vardır?" sayfası 1934 defa okundu