İngiltere Vatandaşı Olma Şartları İngiliz Vatandaşıyla Evli Bireyler için Nelerdir?


Eklenme Tarihi: 0000-00-00 00:00:00

İngiltere vatandaşı olma şartları İngiliz vatandaşıyla evli olunup olunmamasına göre değişmekle birlikle İngiliz vatandaşı ile evli bireyler için çok çeşitlidir.

İngiltere vatandaşı olma şartları başvuru sahibinin İngiltere vatandaşı ile evli olup olmamasına göre değişmektedir. İngiltere vatandaşı bir eşcinsel/kadın/erkek bir bireyle evli olan kişiler için başvuru şartları; evliliğinin gerçek olduğunu evlilik cüzdanıyla kanıtlama, başvuru tarihinde hala evli olma, son 3 yıldır Birleşik Krallık’ta yaşıyor olma, son 3 yıldır göçmenlik kurallarını ihlal etmemiş olma vb. olarak örneklendirilebilir. İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyen bireyler bu şartların neler olduğunu ve kanıtlayabilmek için gerekli olan belgeleri nerelerden toplayabileceğini öğrenmek adına firma uzman danışmanlarıyla iletişime geçerek bilgi alabileceklerdir.

İngiltere vatandaşı olma şartları hakkında bilgi sahibi olmadan, yanlış veya eksik bilgilerle yapılan başvuruların vatandaşlık başvuru reddi alma ihtimali oldukça fazladır. Başvuru sahipleri bunu göz önünde bulundurarak internetteki forum ve sitelerdeki güncelliğini yitirmiş bilgilerle başvuru yapmaması önerilmektedir. Sahte, hileli, hatalı başvuru evrakları sebebiyle 3 ay ve üzerinde hapis cezası veya €5,000 para cezası ya da her ikisi birden verilebilmektedir.

İngiltere vatandaşı olmak için Kasım 2018 tarihinden itibaren başvuru sahipleri, vatandaşlık başvurularını İngiltere’de açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezinde (UKVCAS) yapabilecektir. Yalnızca İngiltere değil Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda ülkelerinin vatandaşlık başvurusu da bu yolla yapılabilecektir. Vatandaşlık başvurusu hakkında detaylı bilgi için firma uzmanlarına danışılması önerilmektedir.

İngiltere vatandaşlığı başvurularında firma uzman danışmanlarından profesyonel destek alınması başvuru sürecinde ve gerekli şartların neler olduğunu öğrenip evrakların toparlanması noktasında bireylerle büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Firma uzmanları başvuru sürecini başından sonuna kadar takip ederek başvurunun olumlu sonuçlanmama ihtimallerini tespit edip ortadan kaldırarak vatandaşlık alma ihtimalini artırmaktadır.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda detaylı bilgi almak isteyen bireyler linke tıklayabilir veya uzman danışmanlarıyla hizmet veren firma uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilir.

Firma İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofislerinde danışmanlık veren bir şirkettir.

 İngiltere vatandaşı olma şartları için hangi evrakları gereklidir, vatandaşlık başvurusu için gerekli evrakları nereden bulabilirim gibi sorularınıza firma uzman danışmanlarıyla İngiltere Vatandaşlık Danışmanlık Hattı aracılığıyla irtibata geçerek cevap bulabilir, vatandaşlık başvuru işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.

"İngiltere Vatandaşı Olma Şartları İngiliz Vatandaşıyla Evli Bireyler için Nelerdir?" sayfası 276 defa okundu