İngiltere Vatandaşı Olmak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?


Eklenme Tarihi: 0000-00-00 00:00:00

İngiltere vatandaşı olmak için başvuruda bulunmak isteyen bireylerin belirli şartları sağlaması gereklidir. Bu şartlar başvuru sahibinin kişisel şartlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu belgelerin neler olabileceği hususunda firma uzmanlarına danışabilirsiniz.

İngiltere vatandaşı olmak için gerekli birtakım şartlar bulunmaktadır. Bu belgeler kişinin şartlarına göre değişmektedir. İngiltere vatandaşı olmak isteyen bireyler, başvuru tarihinden önce son 3 yıldır İngiltere’de ikamet ediyor olmak, İngiltere’de yaşam (Life in the UK) sınavını başarıyla tamamlamış olmak, dil yeterliliğine sahip olmak vb. şartları sağlaması gereklidir. Başvuru sahipleri İngiltere vatandaşı olmak için bu şartları sağlandığını, B1 seviyesinde İngilizce dil belgesi, İngiltere’de son 3 yıldır yaşadığı yerlerin adres bilgileri vb. gibi evraklar ile kanıtlayabilecek ve vatandaşlık başvurusunun onaylanma ihtimalini artıracaktır.

İngiltere vatandaşı olmak için başvuru yapmak isteyen kişiler son 5 yıldır 450 günden fazla İngiltere sınırları dışında bulunmadığına ilişkin belgeler, adli sicil kaydının temiz olduğunu gösteren evraklar, daha önce işlediği suçlar ve cezaları varsa buna ilişkin belgeler, yeterli konaklama imkanlarının olduğuna dair belgeler vb. olarak örneklendirilebilir.

İngiltere vatandaşı olmak için Kasım 2018 tarihinden itibaren başvuru sahipleri, vatandaşlık başvurularını İngiltere’de açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezinde (UKVCAS) yapabilecektir. Vatandaşlık başvurusu yapmak isteyen bireylerin belirli şartları taşıması gereklidir. Bu şartlardan biri veya birkaçını sağlamayan bireyler vatandaşlık başvuru reddi alacak ve yeniden evraklarını toparlayıp veya şartların tümünü sağladıktan sonra aynı masrafları yaparak yeni başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. Ancak bu, başvuru sahiplerinin maddi sıkıntılar ve manevi zorluklar yaşamasına sebep olacaktır. Bu yüzden İngiltere vatandaşlığı başvurularında firma uzman danışmanlarından profesyonel destek alınması başvuru sürecinde ve gerekli şartların neler olduğunu öğrenip evrakların toparlanması noktasında bireylerle büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Firma uzmanları başvuru sürecini başından sonuna kadar takip ederek başvurunun olumlu sonuçlanmama ihtimallerini tespit edip ortadan kaldırarak vatandaşlık alma ihtimalini arttırmaktadır.

2006 yılından beri firma İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofisleriyle danışmanlık vermeyi sürdüren bir danışmanlık ve müşavirlik şirketidir. Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda detaylı bilgi almak isteyen bireyler linke tıklayabilir veya firma uzman danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak vatandaşlık başvuru işlemlerini başlatabilir.

"İngiltere Vatandaşı Olmak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?" sayfası 286 defa okundu