İngiltere Vatandaşlığı Başvurusu Ret Almamak için Neler Yapılmalıdır?


Eklenme Tarihi: 0000-00-00 00:00:00

İngiltere vatandaşlığı başvurusu, ret almak istemeyen bireyler başvuru şartlarını eksiksiz şekilde yerine getirmeli ve prosedürleri adım adım uygulamalıdır.

İngiltere vatandaşlığı başvurusu için öncelikle bireyin başvuru formunu dikkatlice doldurup başvuru ücretini yatırması gereklidir. Başvuru ücretinin yatırılmaması işlemlerin başlamayacağı anlamına gelmektedir. Daha sonra firma uzman danışmanlarından başvuru için gerekli belgeler listesi alınarak titizlikle bu belgeler şartlara uygun şekilde toparlanmalıdır.

İngiltere vatandaşlığı başvurusu için gerekli belgeler başvuru sahibinin İngiliz vatandaşı bir bireyle evli olup olmamasına göre değişmektedir. İngiliz vatandaşı bireyle evli olup olmamasına göre değişmeyen, tüm başvuru sahiplerinden beklenilen, ortak İngiliz vatandaşlığı için gerekli belgelere örnek olarak; adli sicil kaydının temiz olduğuna dair belge, başvuru sahibinin göçmenlik geçmişinin temiz olduğunu ifade eden belgeler, İngiltere’de yaşam (Life in the UK) sınavını geçmek ve bunu İngilizce bilgisini İngilizce dil sınavlarıyla kanıtlıyor olmak, belirli bir süre İngiltere’de yaşadığını kanıtlıyor olmak, İngiltere dışında belirlenmiş sürelerden daha fazla kalmamış olmak vb. verilebilir.

İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapmak isteyen bireylerin İngiltere’ye daha önceden illegal yollarla girmemiş olması, son 10 yıl içinde İngiltere İçişleri Bakanlığını yanıltmaya çalışmış olmaması, adli sicil kaydında yüz kızartıcı suçların bulunmaması gibi durumlar vatandaşlık başvurusunun ret alma ihtimalini azaltmak için oldukça önemlidir. İngiltere vatandaşlık başvurusu reddedilen bireyler firma uzmanlarıyla iletişime geçerek yeniden yapması gerekebilir.

İngiliz vatandaşıyla ile evli olan bireyler için İngiltere vatandaşlığı başvurusu şartları; başvuru tarihinde hala evli olduğunu kanıtlamak, son 3 yıl içinde toplamda 270 günden fazla Birleşik Krallık sınırları dışında bulunmamak, başvurunun yapıldığı sırada sürekli oturum sahibi olmak vb. sıralanabilir. İngiliz vatandaşı ile evli olmayan/birlikte yaşayan bireylerin İngiltere vatandaşlığı başvurusunda; en az 12 aydır Birleşik Krallık’ta sürekli oturum izni sahibi olmak, başvuru yapılan gün de dahil olmak üzere son 5 yıldır Birleşik Krallık sınırları içinde yaşamış olmak vb. olarak örneklendirilebilir. İngiliz vatandaşlığı için gerekli belgeler hakkında detaylı bilgi için firma uzmanlarıyla iletişime geçmeniz önerilmektedir.

İngiltere vatandaşlığı başvurusu yaparak onay almak oldukça karmaşık ve meşakkatli bir yoldur. İngiltere vatandaşı olmak için belirli şartları sağlayan ve başvuru dosyalarını eksiksiz tamamlayan bireyler Kasım 2018 tarihinden itibaren vatandaşlık başvurularını İngiltere’de açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezine yapabileceklerdir. İngiltere’den başvuru yapmak isteyen bireyler firma Londra ofisiyle iletişime geçerek bilgi alabilirler.

İngiltere vatandaşlığı başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler en geç 3 ay içerisinde yemin törenini düzenleyerek vatandaşlık belgesini alabilecektir. İngiltere vatandaşlığı başvurusu hak ve yükümlülükleri için firma uzmanlarına danışabilirsiniz.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda daha fazla bilgi almak isteyenler İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve başvuru için gerekli belgeler konusunda uzman firma danışmanlarından destek alabilirler.

Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofisleriyle 2006 yılından beri firma İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında hizmet vermektedir.

İngiltere vatandaşlık başvurusu nasıl yapılır, başvuru için gerekli evraklar neler olabilir, başvuru için danışmanlıklardan yararlanmalı mıyım gibi sorular kafanızı kurcalıyor ise İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla firma uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

"İngiltere Vatandaşlığı Başvurusu Ret Almamak için Neler Yapılmalıdır?" sayfası 299 defa okundu