İngiltere Vatandaşlık Başvurusu İçin Dil Şartı Var Mıdır?


Eklenme Tarihi: 0000-00-00 00:00:00

vatandaşlık başvurusu için zorunlu koşullardan biri başvuru sahibinin İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından tanınan IELTS Selt Consortium ve Trinity College London sınavlarından en az B1 seviyesinde sonuç alması ve bunu başvuru evraklarına eklemelidir.

Sonradan başvuru yapılarak alınan İngiltere vatandaşlığı, başvuru sahibine İngiltere’de doğarak vatandaşlık alan bireyler gibi istediği okula gitme, istediği işte çalışma gibi hakları ve devletin koyduğu yükümlülüklere uyma zorunluluğu vermektedir. İngiltere vatandaşı olmanın çeşitli yolları vardır. İngiltere vatandaşlık başvurusu yapmak isteyen bireylerin başvuru şartları İngiltere vatandaşı bir bireyle evlenmiş olup olmamasına göre değişmektedir.

İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunmak için belirli şartları sağlaması gereken başvuru sahibinin İngilizce dil yeterliliği oldukça önemlidir. İngilizce bilgisinin belirli seviyede olması İngiliz vatandaşlığı alacak bireyin İngiltere’de yaşamını sürdürürken ve iletişim kurarken zorlanmasını önleyecektir. İngilizce dil bilgisi sınavları hakkında detaylı bilgi almak ve İngilizce sınav yer ve tarihlerini öğrenmek için linklere tıklayabilir, firma uzmanlarına telefon aracılığıyla ulaşarak veya ofislerini ziyaret ederek tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

İngiltere vatandaşlık başvurusu için gerekli belgeler listesi, başvuru ücretini yatıran bireylere firma uzman danışmanlarınca temin edilecektir. Bu evraklar arasında bulunması gereken dil yeterliliğini kanıtlayan İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office) tarafından geçerliliği bulunan IELTS Selt Consortium ve Trinity College London sınavlarından en az B1 seviyesinde sonuç alınmalıdır. Bu sınavlar ve İngiliz vatandaşlık başvurusu hakkında detaylı bilgiyi firma uzman danışmanlarından elde edebilirsiniz.

Firma İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofisleriyle danışmanlık vermeyi sürdüren bir şirkettir.

İngiltere vatandaşlığı olarak bilinmesine rağmen yalnızca İngiltere değil Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda ülkelerinin vatandaşlık başvurusunu kapsayan Birleşik Krallık vatandaşlık başvurusu yapmak isteyen bireyler, 2006 yılından beri firma İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vatandaşlık Danışmanlık Hattı aracılığıyla irtibata geçerek vatandaşlık başvuru işlemlerini başlatabilir ve Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda bilgi alabilirsiniz.

"İngiltere Vatandaşlık Başvurusu İçin Dil Şartı Var Mıdır?" sayfası 335 defa okundu