İngiltere’de Bir Türk Zaferi


Eklenme Tarihi: 2019-07-11 23:20:54

Çok yakın bir zamanda İngiltere vizesi sahibi Birleşik Krallıkta yaşayan Türk vatandaşlarını ve Türkiye’yi de onurlandıran ve sevindiren bir zafer yaşandı.

İngiltere’de Bir Türk Zaferi

Çeşitli İngiltere vizesi türleri ve özellikle de Ankara Antlaşması İngiltere iş vizesi ile Türk vatandaşları hemen hemen her alanda Birleşik Krallıkta seslerini ve başarılarını duyuruyor.

İngiltere’nin dünyaca ünlü Hampton Court Çiçek Fuarında Türkiye’nin “Cennet Bahçesi” en iyi dünya bahçesi seçilerek madalya aldı.

Bu yıl 25.si düzenlenen ve birbirinden güzel bahçelerin sergilendiği dünyanın en ünlü Çiçek Fuarına bu yıl ilk kez katılan Türkiye, “Cennet Bahçesi” konseptiyle altın madalyaya layık görüldü ve en iyi dünya bahçesi seçildi.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ilk kez yer aldığı Hampton Court Çiçek fuarında, Türk vatandaşı tasarımcı Nilüfer Danış tarafından tasarlanan “Cennet Bahçesi” 10.yüzyıl Orta Asya’sındaki Türk cennet bahçelerinden esinlenerek tasarlanmış. Amaç, Türk çiçeği, iklimi, kültürü ve tarihini yansıtarak, eski Türk imparatorluk bahçeleri ve yaşamının önemini arttırmak.

“Cennet Bahçesi” yerli ve yabancı basın mensuplarının ilgi odağı oldu. Fuarın en gözde bahçesi olan Türkiye’nin Cennet Bahçesi’nden İngiliz BBC televizyonu, gün boyu canlı yayın gerçekeştirdi.

Fuarı 6 gün boyunca her kıtadan yaklaşık 140 bin kişnin ziyaret etmesi bekleniyor. İngiltere turist/ziyaretçi vizesine başvurarak siz de bu fuarı ziyaret edebilir ve “Cennet Bahçesi”ni yakından görebilirsiniz.

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türleri başta olmak üzere diğer her çeşit İngiltere vizesi için lütfen uzman ve tecrübeli danışmanlarla İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden iletişime geçerek profesyonel destek alınız.

"İngiltere’de Bir Türk Zaferi" sayfası 2466 defa okundu