İngiltere’de Eğitim ve Yaşam


Eklenme Tarihi: 2019-07-11 22:59:07

İngiltere vizesi ile İngiltere’de eğitim ve yaşam tecrübesi kazanabilirsiniz.

İngiltere’de Eğitim ve Yaşam

İngiltere’nin, yurtdışında eğitim denildiğinde akla ilk gelen ülke olmasında kaliteli eğitim sistemi ve seçkin eğitim kurumlarının yanı sıra geleneksel yaşam tarzı, ülkenin tarihi ve doğal zenginliği de oldukça etkin rol oynamaktadır.

İngiltere’de İngilizce eğitim kurumları, British Council, özel sektöre ait İngilizce dil kurumlarını temsil eden bir grup olan ARELS (Association Of Recognised English Language Services), kamu sektörünü temsil eden BASELT (The British Association Of State English Language Teaching ) ve EAQUALS (European Association for Quality Language Services) tarafından denetlenir.

İngiltere’de 6 aydan uzun süreli eğitim görecek olan öğrenciler yani uzun dönemli Tier 4 İngiltere öğrenci vizesine başvuracak kişiler Ulusal Sağlık Hizmeti Sigortası çerçevesinde ücretsiz sağlık hizmeti alabildiğinden dolayı sağlık masraflarınız için ayrı bir bütçe ayırmanıza gerek yoktur.

İngiltere, köklü tarihi ve zengin kültürü ile Avrupa'nın önde gelen ve her ırktan, dinden ve renkten insanlarla karşılaşabileceğiniz aynı zamanda kendinizi yalnız hissetmeyeceğiniz bir ülkedir.

En önemli sosyal hizmeti uzun dönemli öğrenci olarak giriş yapan öğrencilere ücretsiz sağlık hizmeti sunmasıdır. Britanya Ulusal Sağlık Hizmeti Sigortası çerçevesinde bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Eğitim görmek için İngiltere'ye gelen yabancı öğrenciler İngiltere'nin sunduğu geniş kültürel ve toplumsal olanaklardan yararlanmak ve bu kültürü yerinde tanımak imkanı bulurlar. İngiltere'nin tercih edilmesinin sebeplerinden bazıları Amerika, Kanada ve Avustralya ile kıyaslandığında coğrafi yakınlığı, ulaşım kolaylığı ve saat farkının az olmasıdır. İngiltere'de eğitim görmenin en büyük avantajı Britanya'daki bir öğrenim programı için çok para ve zaman ayırmalarının gerekmemesidir.
Çünkü öğrenciler hazırlık ve Yabancı dil olarak İngilizce öğrenimi de dahil bir diploma derecesi alabilmek için 4 yıldan fazla zaman harcamayacaklardır. Bunun yanısıra eğitim kurumlarında sınıfların küçüklüğü ve bu sebeple öğrenci öğretmen ilişkilerinin samimiyeti yabancı öğrencilerin ilgisini cezbeder.

İngiltere vizesini alıp İngiltere’ye geldiğinizde göreceksiniz ki yaşam masrafları bölgeden bölgeye farklılık göstermektedir. Yaşam giderleri bölgeden bölgeye farklılık göstermekle birlikte yaşam tarzına da bağlıdır. Londra, Oxford, Cambridge gibi büyük şehirlerde yıllık bazda temel geçinme masrafları GBP 7.000 - 10.000 olurken, diğer şehirlerde GBP 6.000- 8.000 olarak düşünülebilir.

Geçinme giderlerinin içinde kalacak yer , yeme içme masrafları, enerji tüketim faturaları, günlük ulaşım, çamaşır yıkama , giyim, sosyal faaliyetler ve eğlence giderleri de dahil olarak düşünülmelidir.

İngiltere belki de Avrupa'nın tarih ve kültür açısından en zengin bölgesidir. Tüm büyük şehirlerinde müze, opera ve konser salonları, sanat galerileri bulunmaktadır. Bunların en tanınmışları Londra'daki British Museum, National Gallery, Edinburgh'daki İskoçya Kraliyet Müzesi, Belfast'taki, Cardiff Uluslararası Arena'sı ve Ulster Müzesi. İngiltere geleneksel yaşantısıyla göze çarpan bir ülkedir. İngilizlerin soğuk ve mesafeli olarak tanınmasının nedeni işte bu aristokratik yaşamın sıradan insanların günlük hayatına yansıması olarak kabul edilmelidir. İngiltere çok değişik ülkelerden insanların oluşturduğu çok kültürlü bir toplumdur.İnsan İngiltere'de kendini böyle bir toplumun üyesi olarak görür, bu anlamda yabancılık hissetmez. Yıllarca Birleşik Krallıkta İngiltere yerleşim vizesi gibi vize türleri ile yaşayan göçmenler, bu ülkeyi, oldukça kozmopolit hale getirmiştir.

İngiltere vizesi ve İngiltere ile ilgili her konuda profesyonel danışmanlık hizmet almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarla iletişime geçiniz.

"İngiltere’de Eğitim ve Yaşam" sayfası 1731 defa okundu