İngiltere’nin Üye Olduğu Uluslararası Kuruluşlar Hangileridir?


Eklenme Tarihi: 2019-07-13 02:03:09

İngiltere vizesi ile İngiltere gidecek olan kişilerin İngiltere’nin üye olduğu uluslararası kuruluşlar hakkında bilgi sahibi olmaları genel kültür bilgisi olarak faydalı olabilir.

İngiltere’nin Üye Olduğu Uluslararası Kuruluşlar Hangileridir?

Çeşitli amaçlarla (çalışmak, eğitim görmek, yerleşmek vb.) İngiltere vizesi alarak Birleşik Krallık’a gidecek olan kişiler İngiltere hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalıdır. İngiltere’nin üye olduğu uluslararası kuruluşların neler olduğunun bilinmesi de faydalı olabilecektir. Mesela İngiltere yerleşim vizesi ile İngiltere’ye giden kişilerin vermesi gereken Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavında İngiltere’nin üye olduğu uluslararası kuruluşlarla ilgili sorular sorulabilir.

İngiltere, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nin beş daimi üyesinden biri ve İngiliz Milletler Topluluğu (Commonwealth) üyesidir. Ayrıca NATO, Dünya Ticaret Örgütü (WTO), Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD), Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası (WB) gibi ekonomik kuruluşlarda etkin konumda olan ülkelerden biridir. Ayrıca Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi’nin en güçlü üye devletlerinden birisidir.

1973 yılından bu yana Avrupa Birliği üyesi olan İngiltere, Avrupa Birliği’nin (AB) önemi sürekli artan, güçlü bir ekonomisidir. Dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahip olan İngiltere, bankacılık, sigortacılık, menkul kıymetler piyasaları gibi finans sektörlerinde uluslararası alanda söz sahibi konumundadır. Türkiye’nin önemli dış ticaret ortaklarından birisi olan İngiltere, Türkiye’nin en çok ihracat ve ithalat yaptığı ülkeler arasında yer almaktadır.

İngiltere vizesi başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması ve hassasiyet gösterilmesi gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması önem taşımaktadır. Türkiye ve Londra ofisleri bulunan firma, İngiltere Göçmenlik alanında uzmanlaşmış kadrosu ile her iki ülkede yapacağınız tüm vize başvurularında başvuru dosyasının incelenmesi, eksik olan noktalarda vize başvuru sahiplerine bilgi verilmesi, sorunların çözümü noktasında yapılabileceklerin belirlenmesi noktasında danışmanlık hizmeti vermektedir. Başvuru prosedürleri ile ilgili ve yapabileceğiniz işlere dair daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı danışmanlarla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmayla iletişime geçebilirsiniz.

"İngiltere’nin Üye Olduğu Uluslararası Kuruluşlar Hangileridir?" sayfası 3710 defa okundu