İngiltere’ye Giderken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Eklenme Tarihi: 2019-07-11 23:11:04

İngiltere vizesi ile İngiltere’ye giderken yanınızda götürebileceklerinizle ilgili dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır.

İngiltere’ye Giderken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birleşik Krallığa giderken kişisel kullanım için bile olsa, getirebileceğiniz gıdalar hususunda katı kontroller mevcuttur. Çünkü bazı gıda maddeleri bulaşıcı hastalıklar taşır ve bu da Birleşik Krallık çevre ve ekonomisine zarar verebilir.

İngiltere vizesini almış ve Birleşik Krallığa gidecek olanlar bilmeli ki Birleşik Krallığa et ve et ürünleri ile süt ve süt ürünlerini getirmek kesinlikle yasaktır.

İthalat kısıtlamaları balık, balık ürünleri, yumurta, bal ve bazı meyve, sebze ve bitkiler için de geçerlidir. Birleşik Krallığa vardığınızda bu ürünleri kırmızı kanal veya kırmızı nokta telefonu ile beyan etmeniz gerekmektedir.

Birleşik Krallık, yasak veya sınırlandırılmış maddeleri tespit edecek köpekler ve eğitimli polisler kullanılır. Yasa dışı tüm ürünlere el konulup imha edilirler. Beyan konusunda kusur işlemeniz halinde cezai takibat, para cezası, hatta hapis cezası ile bile cezalandırılabilirsiniz.

Dolayısıyla İngiltere vizesini aldıktan sonra Birleşik Krallığa gitmeye hazırlanırken, tüm bu kuralları bilmeli ve bagajınızı da buna göre hazırlamalısınız.

Her çeşit İngiltere vizesi ve İngiltere ile ilgili her konuda profesyonel danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarla iletişime geçiniz.

"İngiltere’ye Giderken Dikkat Edilmesi Gerekenler" sayfası 2535 defa okundu