Londra’da Türk Toplumun Çoğu Restoran Sektöründe


Eklenme Tarihi: 2019-07-11 23:12:15

İngiltere vizesi ile İngiltere’nin başkenti olan Londra’ya yerleşecek olan Türk vatandaşları daha çok restoran sektöründe çalışıyorlar.

Londra’da Türk Toplumun Çoğu Restoran Sektöründe

Daha iyi yaşam şartları için Türkiye’de kazanamadıkları geliri Birleşik Krallıkta kazanma amaçlı gelen ve bu yüzden çeşitli İngiltere vizesi türlerine başvuran Türk vatandaşları ya İngiltere iş/çalışma vizesi türlerine ya da Ankara Antlaşmasına başvurmaktadırlar.

Londra’da her kültüre, etnik kökene ait yiyecekleri bulunduran restoranların arasında tabii ki yemekleri ile ünlü Türk restoranları da var.  Londra’da yaşayan gerek Türk, gerek Kürt gerek Kıbrıslı Türk olan Türkçe konuşan toplumun çoğu restoran veya otelcilik gibi hizmet sektörlerinde. Londra’da yaşayan Türk, Kıbrıslı Türk ve Kürtlerin en çok faaliyet gösterdikleri alanlar başta restoran olmak üzere kafe işletmeciliği, süpermarket, taksicilik, kuyumculuk, giyim ve ithalat-ihracat.

Londra’da yaşayan Türkiye doğumluların yüzde 25’i ile Kıbrıs doğumlu Londralıların yüzde 19’u ise ticaret ile uğraşmakta. Genel Türkçe konuşan toplum içinde ticaretle uğraşan yüzdelik %14 civarlarında.

Türkçe konuşan toplumun işsizlik oranı ise Londra ortalamasına göre iki kat daha yüksek.

İngiltere vizesi ile ilgili her konuda profesyonel danışmanlık almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattını arayarak uzmanlara ulaşınız.

"Londra’da Türk Toplumun Çoğu Restoran Sektöründe " sayfası 1714 defa okundu