Londra’nın En Büyük Havaalanı Olan Heathrow’da Yeni Pist Protestosu


Eklenme Tarihi: 2019-07-12 19:52:39

İngiltere vizesi sahibi turistlerin Londra’ya geldiklerinde iniş yaptığı havaalanlarından biri olan Heathrow’da son zamanlarda renkli günler yaşandı.

Londra’nın En Büyük Havaalanı Olan Heathrow’da Yeni Pist Protestosu

Bilindiği gibi Londra, İngiltere turist/ziyaretçi vizesi sahibi turistlerin en çok akın ettiği İngiltere şehri. Dolayısıyla Heathrow da hem bu yüzden hem de ülkeler arası geçişte transfer konumunda olduğundan Avrupa’nın en kalabalık havaalanlarından biridir.

İngiltere vizesi sahibi göçmenlerin de uçuşlarının sekteye uğramasını sağlayan protestocular Heathrow Havaalanı'nda piste çıktı. Eylem grubu Plane Stupid, havaalanındaki genişleme planlarına karşı olan 13 göstericinin yerel saatle 03:30'da Kuzey pistine girdiklerini bildirdi. Pist yaklaşık üç saat boyunca kapatıldı ve 13 uçuş iptal edildi.

Tüm bu eylemlerin sebebinin asıl nedenine bakılacak olursa, İngiltere'de 1 Temmuz'da yayınlanan bir resmi raporda, yeni pistin Gatwick yerine Heathrow Havaalanı'nda inşa edilmesi önerilmişti. Rapor, yıllardır Heathrow'da yeni bir pist açılmasına karşı olduğunu söyleyen İngiltere vizesi prosedürlerinin güç geçtikçe zorlaşmasını sağlayan ve göçmen karşıtı olan  Muhafazakar hükümetin politika değişikliği olarak yorumlanmıştı. Eylemci çevreciler ise , yeni bir pist inşasının hava kirliliği ve sera etkisi yaratan gaz emisyonlarının azaltılmasını daha da zorlaştıracağı kanısında.

Her çeşit İngiltere vizesive İngiltere ile ilgili her konuda profesyonel danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarla iletişime geçiniz. 

"Londra’nın En Büyük Havaalanı Olan Heathrow’da Yeni Pist Protestosu" sayfası 2270 defa okundu