Nişanlı Çiftler için İngiltere Vizesi Nedir?


Eklenme Tarihi: 2019-07-11 23:08:05

İngiltere yerleşim vizesi türlerinden olan nişanlılar için İngiltere vizesinden partnerinizle nişanlı olarak da faydalanabilirsiniz.

Nişanlı Çiftler için İngiltere Vizesi Nedir?

İngiltere evlilik vizesinden farklı olarak nişanlılar için olan İngiltere vizesinde nişanlılar İngiltere’de evleneceklerini ve evlendikten sonra da bu ülkede yaşayacaklarını beyan ederler.  İngiltere evlilik vizesinde ise bilindiği gibi çiftler yasal olarak zaten evli olmak zorundadırlar. İngiltere’de bulunan kişi eğer nişanlınız ise, nişanlınızın İngiltere’ye gitmeden önce daha Türkiye’deyken tanıştığınızı belgelemeniz sizden beklenecektir. Bunu kanıtladığınız ve gerekli resmi belgeleri hazırladığınız takdirde İngiltere konsolosluğu size sadece 6 ay geçerli bir vizeyi verebilir ya da vize başvurunuzu sebeplerini açıklayarak reddedebilir. Eğer 6 ay geçerli bir vize alırsanız Birleşik Krallıkta bulunduğunuz süre içinde çalışma izniniz olmayacaktır. Bu süre size evlilik için verilmiş bir süredir ve sizden nişanlınızla evlenmeniz beklenecektir. Evliliği gerçekleştirmenizin akabinde bunu ispat edecek her türlü resmi ve gayrı resmi (fotoğraflar vs) belgelerle bu kez iki yıllık vize için başvuru merkezlerine başvurmanız gerekecektir. Bu başvurunuz olumlu sonuçlanırsa iki yıllık çalışma hakkını da elde etmiş olacaksınız. Bu süre zarfında halen evliliğiniz devam ediyorsa normal işlemler çerçevesinde süresiz oturma izni için tekrar başvurabilir ve gerekli prosedürü tamamladıktan sonra bu hakkı alabilirsiniz.

İngiltere evlilik vizesinde olduğu gibi nişanlılar için olan İngiltere vizesinde de çiftlerin ilişkilerinin gerçekliğini kanıtlaması çok önemlidir. Hatta vize memurlarının en çok dikkat ettiği husus budur diyebiliriz. Tüm İngiltere yerleşim vizesi türlerinde olduğu gibi vize başvurusu uzun dönemli hayatınızı başka bir ülkede kurma amaçlı çok önemli vizeler olduğundan mutlaka profesyonel destek alınmalıdır.

İngiltere yerleşim vizesi türlerinden İngiltere evlilik, nişanlılık vizeleri de dahil olmak üzere diğer her tip İngiltere vizesi için İngiltere vizesi başvuru hattını arayarak uzman ve tecrübeli danışmanlardan profesyonel yardım alabilirsiniz.

"Nişanlı Çiftler için İngiltere Vizesi Nedir?" sayfası 1745 defa okundu