Tottenham Stadyumu 2017’de Tamamlanıyor


Eklenme Tarihi: 2019-07-11 23:03:53

İngiltere vizesi sahibi birçok yabancının yaşadığı Londra’nın Tottenham bölgesi için stadyum oldukça önemli.

Tottenham Stadyumu 2017’de Tamamlanıyor

İngiltere’nin en köklü futbol kulüplerinden Tottenham Hotspur, inşaatı süren yeni stadyuma 2017 yılında taşınacağını duyurdu. Başta Tottenham ve Edmonton olmak üzere Haringey ve Enfield sakinlerini de yakından ilgilendiren stadyumun kapasitesi 58 bine kişiye çıkıyor. Bilindiği gibi Haringey, Edmonton, Enfield İngiltere vizesi sahibi Türk vatandaşlarının Londra’da genel olarak ikamet ettiği bölgeler.

Mevcut sahasının yeterli gelmediğini vurgulayan Tottenham Hotspur kulüp yetkilileri, 36 bin sezonluk biletli seyircilerinin bulunduğunu, bekleme listelerinde bulunan taraftarlarla birlikte bu sayının 47 binin üzerinde olduğunu kaydediyor. £450 milyon maliyetle tamamlanması beklenen yeni stadyum projesi ile 275 dolayında konut eğitim kampüsleri, bir süpermarket ve buz pateni ile standların yer alacağı büyük bir alan inşa edilecek.

128 yıldır Tottenham’da faaliyet gösteren Tottenham Hotspur kulübünün her hafta on binlerce Tottenham taraftarını bölgeye taşıyor. Bölgenin ekonomik ve sosyal durumuna önemli ölçüde katkı sağlayan kulüp, Londra’nın en yoksul ve işsizliğin en yüksek olduğu bölgeleri arasında bulunan Tottenham’ın gelişimi için de kritik bir öneme sahip bulunuyor. Özellikle stadyumun yakınında bulunan ve Ankara Anlaşması İngiltere vizesi sahibi Türk vatandaşı girişimcilerin sahibi bulunduğu çok sayıda gıda işletmesi de, maç günlerinde bölgeye gelen on binlerce taraftarın verdiği canlılık ile ayakta kalıyor.

Her çeşit İngiltere vizesive İngiltere ile ilgili her konuda profesyonel danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarıla iletişime geçiniz.

"Tottenham Stadyumu 2017’de Tamamlanıyor" sayfası 2180 defa okundu